• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

WYBORY 2019


 • wybory 2019
 • 18 marca 2019

SPOTKANIA PRZEDWYBORCZE 2019

21 marca 2019 r. w KATOWICACH, w Centrum Konferencyjnym przy ul. Żeliwnej 38, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizowane przez Koło Miejskie SEiRP w Ktowicach. Obok Marka Balta (SLD), Andrzeja Rozenka (SLD) i Zdzisława Czarneckiego (FSSM RP) w spotkaniu wezmą udział posłowie: Tomasz Siemoniak (PO), Ewa Kołodziej (PO), Jerzy Meysztowicz (.N) i Mirosław Suchoń (.N).
22 marca 2019 r. w OLSZTYNIE, w siedzibie SLD przy ul. Kopernika 35, o godz. 17.00
odbędzie spotkanie z Andrzejem Rozenkiem (SLD) i Zdzisławem Czarneckim (FSSM RP), organizowane przez Koło SEiRP w Olsztynie.

 • wybory 2019
 • 18 marca 2019

LECH WAŁĘSA NA PODKARPACIU

W miarę posiadanej wiedzy będziemy informować o spotkaniach z wyborcami organizowanych przez wszystkie partie i organizacje wchodzące w skład Koalicji Europejskiej lub (tak jak FSSM RP) ją popierające.
Klub Obywatelski Podkarpacie organizuje spotkania z Prezydentem Lechem Wałęsą, które będą prowadzić - poseł Zdzisław Gawlik (PO):
22 marca 2019 r. w RZESZOWIE przy ul. Podwisłocze 48 (Hotel Prezydencki) o godz. 17.00 i
23 marca 2019 r.
w TARNOBRZEGU przy ul. Wyszyńskiego 4 (Hotel EVVA) o godz. 13.00

oraz posłanka Joanna Frydrych (PO):
24 marca 2019 r. w KROSNIE przy ul. Popiełuszki 103 (Pałac Polanka) o godz. 11.00.

 • wybory 2019
 • 9 marca 2019

RUSZAJĄ SPOTKANIA PRZEDWYBORCZE FSSM

Wzorem spotkań organizowanych w związku z procedowaniem obywatelskiego projektu zmiany ustawy represyjnej informujemy, że inicjatywa ta będzie kontynuowana w roku wyborczym 2019. Problematyka spotkań będzie oscylowała wokół szeroko pojętych działań związanych z wyborami do Parlamentu UE i oraz Sejmu i Senatu RP.
Pierwsze ze spotkań odbędzie śię 15 marca 2019 w Poznaniu przy ul. Wysokiej 5/1 w siedzibie Zwiazku Inwalidow Wojennych RP o godz. 17.00. Gośćmi będą Andrzej Rozenek, Marek Dukaczewski i Zdzisław Czarnecki.
O godz. 16:00 (przed spotkaniem) nastąpi złożenie wiązanki pod Pomnikiem II Armii WP w Cytadeli (okolice Muzeum Uzbrojenia).
(zaktualizowano 12.03.2019 r.)

 • wybory 2019
 • 27 lutego 2019

SPOTKANIE KOMITETU OBYWATELSKIEGO PRZY LECHU WAŁĘSIE

W sobotę 23.02.2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się spotkanie Komitetu Obywatelskiego przy Prezydencie Lechu Wałęsie. W spotkaniu uczestniczyła grupa mundurowych z prezydentem FSSM RP Zdzisławem Czarneckim – członkiem Komitetu. Lech Wałęsa przypomniał "Naszemu pokoleniu los dał wielkie zadanie, po pierwsze osiągnąć przystanek wolność, a potem tę wolność dobrze zagospodarować". Zadaniem również jest "odsunięcie szkodników od władzy".

 • wybory 2019

APEL DO LIDERÓW UGRUPOWAŃ DEMOKRATYCZNYCH

W przededniu wyborów przedstawicieli Polski do Parlamentu Europejskiego, musimy w pełni uświadomić sobie wszyscy, że nasza przynależność do UE, za którą w ogromnej większości głosowaliśmy i z której nie chcemy rezygnować, jest dziś naszym „błogosławieństwem”. Decydując się na nią, My, Polacy, uznaliśmy, że wartości leżące u podstaw utworzenia i funkcjonowania UE są nam bliskie i, że państwo polskie będzie je respektować.
Tymczasem jesteśmy świadkami, jak demokratycznie wybrana w Polsce władza, działając w złej wierze, w sposób jawny łamie Konstytucję RP, niszczy podstawy demokracji (trójpodział władzy), instytucje mające stać na jej straży (TK, SN, KRS), prawa obywateli (np. odbiera prawa słusznie nabyte), a skrycie (korzystając ze sprawowania władzy i próbując wykorzystać państwowe, dziś zależne od niej banki) dąży do zbudowania biznesowego zaplecza, które dałoby jej olbrzymią finansową przewagę nad poltyczną konkurencją. I, by te wszystkie działania uwiarygodnić, cynicznie i w sposób haniebny, manipuluje opinią publiczną, wykorzystując do tego media publiczne (obecnie tylko z nazwy „publiczne”).
Wobec faktycznego zakneblowania głosu opozycji w polskim Parlamencie, obywatelom niegodzącym się z działaniami władzy pozostają „ulica i zagranica”. Tyle, że to nie „ulica” powinna decydować o egzekwowaniu prawa. Dlatego prawdziwego prawa i sprawiedliwości obywatele Polski szukają „zagranicą”, czyli w instytucjach UE i czynią to często za pośrednictwem polskich eurodeputowanych, wywodzących się z partii i ugrupowań, będących w opozycji do obozu sprawującego władzę w Polsce. Takie działania nazywane są przez propagandowe szczekaczki  tego obozu „donoszeniem na Polskę”. My uważamy, że informowanie o prawdziwym łamaniu prawa przez kogokolwiek jest obywatelskim obowiązkiem. A skoro w Polsce instytucje takie jak TK, prokuratura i częściowo sądy, zostały podporządkowane partii rządzącej, to ostatecznymi i skutecznymi w działaniu adresatami takich „donosów”, mogą być tylko PE i instytucje UE. Wszak jesteśmy także obywatelami UE.
Dlatego konieczne jest, by w wyniku nadchodzących wyborów, w PE znalazło się jak najwięcej przedstawicieli polskich prodemokratycznych partii i ugrupowań politycznych. W związku z tym, apelujemy do ich liderów o zjednoczenie sił i wystąpienie w jednym demokratycznym bloku wyborczym.
O to samo w dniu dzisiejszym wystąpili również byli premierzy i ministrowie spraw zagranicznych RP.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved