• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
  • ul. Piękna 31/37 lok.100, 00-677 Warszawa
  • email: sekretariat@fssm.pl

ODESZLI NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ


O śmierci naszych Kolegów, z którymi wspólnie służyliśmy Polsce przez wiele lat, dowiadujemy się często poniewczasie. Żałujemy wówczas, że nie pożegnaliśmy ich osobiście. A przecież chyba każdy z nas ma nadzieję, że w naszej ostatniej drodze, obok najbliższych, będą nam towarzyszyć wszyscy ci, w których pamięci dobrze się zapisaliśmy.
By tak się działo, uruchomiliśmy niniejszą stronę, na której będziemy zamieszczać nekrologi i epitafia dla zmarłych żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wojska i służb mundurowych nadesłane na adres nekrologi@fssm.pl.


Prosimy, by w nadsyłanych mailach, obok informacji o dacie i miejscu uroczystości pogrzebowych, krótkiej notki dot. przebiegu służby/pracy zmarłego (np. kiedy i gdzie pełnił służbę) i np. zdjęcia zmarłego (najlepiej portretowego), podawać także numer telefonu do kogoś z najbliższej rodziny, byśmy mogli potwierdzić, czy wyraża ona zgodę na publikację nekrologu na naszej stronie.


 

Wróć

gen. bryg. w st. spocz. EDWARD KŁOSOWSKI (1936 - 2020)

W dniu 8 października 2020 r na Cmentarzu Północnym w Warszawie uczestniczyliśmy w ostatniej drodze  gen. bryg. Edwarda KŁOSOWSKIEGO
W czasie swych 30-lat służby przeszedł drogę od szeregowego milicjanta do Zastępcy Komendanta Głównego MO. 
Był nie tylko profesjonalnym i skutecznym w działaniu funkcjonariuszem, zaangażowanym działaczem sportowym i społecznym, ale przede wszystkim był świetnym Przełożonym i Kolegą. A dla wielu osób, które spotkał w swym życiu, był po prostu Przyjacielem.
Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek, który zawsze kierował się zasadami : bądź prawy, działaj odważnie, chroń słabszych.

ppłk w st.spocz. HENRYK FINGAS (1936-2019)

W dniu 1 maja 2019 roku po ciężkiej chorobie zmarł ppłk Henryk FINGAS - wieloletni funkcjonariusz służby kryminalnej.
Do służby wstąpił na początku 1960 roku, po ukończeniu Szkoły Oficerskiej w Szczytnie w 1962 roku do końca lat sześćdziesiątych służbę pełnił w pionie doch.-śledczym,  początkowo w KMMO w Słupsku, następnie w KMMO w Koszalinie. W latach 1971-1975 był zastępcą komendanta ds. kryminalnych KMMO w Kołobrzegu. Po reorganizacji administracyjnej kraju - od 1975 pracował w pionie kryminalnym na terenie nowo powstałego województwa słupskiego - wiele lat jako Naczelnik Wydziału Kryminalnego WUSW w Słupsku, a następnie jako Komendant Miejski. Pod koniec lat 80-tych przez rok pracował w Biurze Kryminalnym KGMO, a po powrocie do Słupska został zastępcą Szefa WUSW ds. kryminalnych. Po likwidacji województwa przeszedł na emeryturę, poświęcając swój czas rodzinie, wędkowaniu oraz caravaningowi. 
Spoczął na cmentarzu w Bydgoszczy przy ul. Artyleryjskiej - o czym informuje syn - podinsp. w st.spocz. Piotr Fingas.

insp. w st. spocz. JERZY PIĄTKOWSKI (1962 - 2020)

Pogrążeni w żalu informujemy, że 25 lutego 2020 roku zmarł przeżywszy lat 58 
insp. JERZY PIĄTKOWSKI.
Wieloletni funkcjonariusz Śląskiej Milicji Obywatelskiej i Komendy Stołecznej Policji
w Warszawie.
4 marca 2020 roku spoczął na Cmentarzu Powązkowskim Wojskowym w Warszawie.
 

mł. insp. w st. spocz. MIECZYSŁAW BATKIEWICZ (1951-2020)

Pogrążeni w żalu informujemy, że 3 lutego 2020 r. po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł mł. insp. Mieczysław BATKIEWICZ, wieloletni funkcjonariusz małopolskiej Milicji Obywatelskiej i Policji - były Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Targu, działacz sportowy i społecznik. 
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 7 lutego 2020 r. o godz. 13:00 w Kaplicy przy cmentarzu w Nowym Targu..

kpt. w st. spocz. HALINA MIODUSZEWSKA (1935-2020)

W dniu 26 stycznia 2020 r. odeszła na wieczną służbę kpt. Halina Mioduszewska, długoletnia funkcjonariuszka Biura Kadr MSW.
Cześć Jej Pamięci! 
Uroczystości żałobne odbyły się 31 stycznia 2020 r. w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii przy ul. ks. Zygmunta Sajny 2, o godz. 13:30.

płk w st. spocz. HENRYK KIEŁBASIŃSKI (1928-2019)

Ze smutkiem informujemy, iż w dniu 22 sierpnia br. zmarł nasz przyjaciel, płk w st. spocz. Henryk Kiełbasiński, emerytowany milicjant i wieloletni działacz stowarzyszeń emerytów i rencistów resortu spraw wewnętrznych, współzałożyciel SEiRP.

29 sierpnia br. spoczął na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy.

kpt. w st. spocz. KRZYSZTOF ZIENKIEWICZ (1947-2019)

1 marca 2019 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł kpt. Krzysztof Zienkiewicz, wieloletni funkcjonariusz służby kryminalnej, represjonowany.
"Krzysiek Zienkiewicz, mój pierwszy nauczyciel slużby kryminalnej w KPMO Łosice, czlowiek cieply, szlachetny, dzielny nie zyje. Nieprzejednany w walce ze złem i bezwzględny dla bandytów i złodziei, a współczujacy dla ofiar i skrzywdzonych. Taki Krzysztof byłesł i taka jest prawda. Zmarłeś na wylew, bo nie mogłeś znieść tego, że panstwo polskie krzywdzi tych, ktorzy walczyli z bandytami i oprawcami, a teraz ich samych nazywa sie nie wiadomo dlaczego bandytami i oprawcami. To Cię denerwowalo i podnosiło ciśnienie. My kryminalni jestesmy szczególnie uczuleni na bezprawie i zlo. A takie nas dotknelo i Ty jestes jego ofiarą. Ziemia łosicka i jej mieszkańcy przyjmuja Ciebie jak Syna tej ziemi.
Spoczywaj w pokoju ! Czesc Twojej pamieci !!!
                                                                                                                                                                       Wojciech Raczuk"

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 marca 2019 r. w kościele przy Rynku w Łosicach o godz. 13.00, po czym zmarły spoczął na miejscowym cmentarzu.
 

mł. insp. w st. spocz. ZYGMUNT KAZIMIERCZAK (1945-2018)

W dniu 26 sierpnia 2018 r. po ciężkiej chorobie odzszedł w wieku 73 lat mł.insp. Zygmunt Kazimierczak - wieloletni wykładowca, dowódca i kierownik Zakładu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Msza św. pogrzebowa odbyła się 1 września 2018 r. w kościele parafialnym pw. św. Jana Kantego w Legionowie. Zmarły spoczął w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu. 

 

nadinsp. w st. spocz. JÓZEF JERZY SEMIK (1949-2018)


Z głębokim żalem informujemy że zmarł nadinsp. Józef Jerzy Semik, były zastępca Komendanta Głównego Policji Jana Michny i podsekretarz stanu w MSWiA a wcześniej zastępca małopolskiego komendanta policji. 
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 12.20 na Cmentarzu Kraków - Batowice.
Rodzinie i Bliskim  składamy wyrazy współczucia!

ppłk w st. spocz. JERZY KONRAD PACZUSKO (1931-2018)

W dniu 14 sierpnia 2018 roku na Cmentarzu Komunalnym w Białymstoku rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali ppłk Jerzego Konrada Paczusko, emeryta policyjnego, przede wszystkim kolegę i przyjaciela. 

 

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved