• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • ul. Piękna 31/37 lok.100, 00-677 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

AKTUALNOŚCI

 • 16 kwietnia 2019

Po 6-ciu miesiącach od opublikowania "Aktualność" jest przenoszona do ARCHIWUM.

Wróć
 • sprawy emerytalne
 • 5 sierpnia 2020

WŁADZA CHCE ZNÓW OKRAŚĆ EMERYTÓW MUNDUROWYCH!

Trybunał Konstytucyjny, wyrokiem z dnia 30 października 2018 r. (sygn. akt K 7/15), opublikowanym 6 listopada 2018 r. uznał art. 115a ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji za niezgodny z Konstytucją, ponieważ zawarte w nim zasady obliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop są dla policjantów niekorzystne w porównaniu z zasadami przyjętymi w wojsku i innych służbach mundurowych. W państwie prawnym, ustawodawca przygotowując przepisy naprawcze nie tylko ujednoliciłby zasady naliczania ekwiwalentu we wszystkich służbach, ale także zapisał w nich możliwość wnioskowania przez funkcjonariuszy, którzy odeszli na emerytury w czasie obowiązywania wadliwych konstytucyjnie przepisów (czyli od 2001 r.), o ponowne obliczenie ekwiwalentu i wypłacenie wynikającej z niego różnicy. Ale państwo PiS chce dać taką możliwość tyko tym funkcjonariuszom, którzy na emerytury odeszli po 6 listopada 2018 r. Pozostałym proponuje, by swoich praw dochodzili na drodze sądowej (ilu się na to zdecyduje?).
Tak rządzący traktują tych, którzy z poświęceniem służyli Polsce.
Oto kolejna lekcja dla tych, którzy służą dzisiaj.

 • sprawy federacji
 • 3 sierpnia 2020

65 000 DLA FSSM RP!

Już wiemy! Ponad 65 tys. zł wpłynęło na konto FSSM RP z odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019 na OPP. Nasz apel, o przekazywanie tej darowizny na naszą działalność, skierowaliśmy nie tylko do emerytów mundurowych, ale do wszystkich, którzy rozumieją potrzebę naszego istnienia i działania. Jak widać, to co robiliśmy, robimy i będziemy robić, zostało przez Was – naszych sympatyków - pozytywnie ocenione i docenione. Wszystkim DARCZYŃCOM - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Środki finansowe, pozyskane w ramach darowizny 1% podatku, zostaną rozdysponowane zgodnie ze Statutem Federacji. O konkretach poinformujemy.

 • wybory prezydenckie 2020
 • 28 lipca 2020

WYSTĄPIENIE POWYBORCZE
PRZEWODNICZĄCEGO FSSM RP

Wybory prezydenckie 2020 za nami i niestety musimy uznać ich wynik, choć nie były to wybory ani uczciwe, ani równych szans, ani powszechne. 30 lat temu zachłysnęliśmy się demokracją. Myśleliśmy, że skoro wreszcie w pełni suwerennie wybieramy tych, którzy nami rządzą, to nasi "wybrańcy" będą zawsze robić to uczciwie, z troską o wszystkich obywateli i z poszanowaniem prawa. Jak bardzo się myliliśmy, dowiodło ostatnie 5 lat rządów "zjednoczonej prawicy" i urzędowania PAD. Naszym zdaniem, wybranie go na kolejną kadencję jest  dla Polski prawdziwym nieszczęściem. 
Dziś, szczególne słowa podziękowania należą tym wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy w kampanii wyborczej aktywnie wspierali kandydatów opozycji lub zaangażowali się w kontrolę prawidłowości głosowania jako mężowie/damy zaufania lub obserwatorzy społeczni. Szkoda tylko, że nie było nas we wszystkich komisjach wyborczych.

 • sprawy federacji
 • 27 lipca 2020

W CO GRA ANTONI DUDA?

Ostatnia decyzja ZG SEiRP o zawieszeniu członkostwa Stowarzyszenia w FSSM RP ogromnie mnie zasmuciła. Oczekiwałem wyjaśnień, a zamiast nich na stronie internetowej SEiRP opublikowano pismo Prezesa Antoniego Dudy zawierające szereg półprawd i przeinaczeń ową decyzję uzasadniających, i które w rzeczywistości jest próbą obarczenia Federacji odpowiedzialnością za dzisiejsze problemy finansowe Stowarzyszenia. Jako Honorowy Prezes SEiRP oraz Przewodniczący FSSM RP traktuję tę decyzję oraz to pismo przede wszystkim jako próbę rozbicia jedności środowiska emerytów mundurowych. Dlatego dziś publicznie zadaję pytanie: "W co gra" Antoni Duda?

Zdzisław Czarnecki

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 24 lipca 2020

SĄDY ORZEKAJĄ NA POSIEDZENIACH NIEJAWNYCH

Do FSSM RP docierają informacje o podejmowaniu przez sądy okręgowe zawieszonych postępowań w sprawach odwoławczych osób represjonowanych ustawą z 16 grudnia 2016 r. przeciwko Dyrektorowi ZER MSWiA i orzekaniu na posiedzeniach niejawnych (bez udziału stron), co wcale nie oznacza, że orzeczenia wydawane w ich trakcie, tylko z tego powodu mogą być negatywne dla skarżących. 

 • wybory prezydenckie 2020

PODZIĘKOWANIA DLA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO

Przewodniczący FSSM RP Zdzisław Czarnecki podziękował Rafałowi Trzaskowskiemu za udział w wyborach prezydenckich 2020 r. jednocześnie gratulując Kandydatowi KO znakomitego wyniku wyborczego, zwłaszcza, że osiągniętego w tak skrajnie nieuczciwych warunkach konkurencji wyborczej.

 • sprawy emerytalne
 • 15 lipca 2020

"ROZPRAWA" PRZED "TK"

KPINA. Innymi słowami nie można nazwać dzisiejszej "rozprawy" przed tzw. "Trybunałem Konstytucyjnym" w sprawie zgodności z Konstytucją niektórych przepisów ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. Najpierw w skrócie przedstawione zostały powody, z jakich ustawa represyjna trafiła do "TK". Następnie poseł PiS Arkadiusz Mularczyk przedstawił stanowisko Sejmu RP (a raczej stanowisko pisowskiej większości sejmowej) w części sprzeczne ze stanowiskiem sejmowej Komisji Ustawodawczej, po czym przedstawiciel Prokuratora Generalnego (prok. Robert Hernand) powtórzył brednie z opinii przesłanej do "TK" w tej sprawie. Następnie "Prezes TK" Julia Przyłębska ogłosiła 10 min. przerwę w rozprawie, która niespodziewanie i bez żadnego uzasadnienia została przedłużona do (uwaga!) 18 sierpnia br. Jaki "trybunał" taka "rozprawa"

 • sprawy federacji
 • 14 lipca 2020

30-LECIE SEiRP

Z okazji 30-lecia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, jubileuszowe życzenia niegasnącego zapału w działaniach na rzecz całego środowiska mundurowych, wszystkim członkom Stowarzyszenia i ich rodzinom, składa Zdzisław Czarnecki - Honorowy Przewodniczący SEiRP i Przewodniczący FSSM RP.

 • sprawy emerytalne

USTAWA REPRESYJNA W TK -
ROZPRAWA 15 LIPCA 2020 r. o 11:00

Informujemy, że w dniu dzisiejszym na adres Przewodniczącego FSSM RP wpłynął mail następującej treści:

"Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że rozprawa w sprawie o sygn. P 4/18, w dniu 15 lipca 2020 r., odbędzie się z udziałem uczestników postępowania, a jej przebieg będzie transmitowany w Internecie.
Niemniej ze względu na panującą pandemię wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 przewodniczący składu orzekającego zarządził rozpoznanie sprawy bez osobistego udziału publiczności.
W konsekwencji uprzejmie informuję, że Państwa osobisty udział w rozprawie nie będzie możliwy.
Łączę wyrazy szacunku

Bartosz Skwara
Kierownik Sekretariatu
Biura Służby Prawnej
Trybunału Konstytucyjnego"

 • wybory prezydenckie 2020
 • 8 lipca 2020

POSZUKIWANI MĘŻOWIE ZAUFANIA

Wczoraj na portalu wyborcza.pl pojawiła się alarmująca informacja, że „Opozycji brakuje ponad 4 tys. mężów zaufania na niedzielne wybory.”. A ich rola w nadchodzących wyborach jest nie do przecenienia z uwagi na bardzo wyrównane szanse obu kandydatów oraz fakt że, ani obecnej władzy, ani jej najzagorzalszym zwolennikom (a tacy z pewnością zasiądą w wielu komisjach wyborczych), zwyczajnie ufać nie wolno. Dlatego przyłączamy się do apelu KW Rafała Trzaskowskiego i popierających go ugrupowań politycznych i społecznych i zwracamy się do wszystkich naszych sympatyków – KTO MOŻE, NIECH SIĘ ZGŁASZA NA MĘŻA ZAUFANIA.  Nie pozwólmy, by słowa przypisywane J. Stalinowi: „Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy”, miały okazję się sprawdzić się w wyborach prezydenckich 2020 w Polsce.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved