• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

Aktualności

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 15 czerwca 2018

ZERowe POSZANOWANIE PRAWA

Właśnie mija rok od czasu wydania przez ZER pierwszych decyzji obniżających emerytury i renty na podstawie ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. Do października ubiegłego roku wydano ich ponad 55 tys. Ok. 50% z ogólnej liczby poszkodowanych złożyło odwołania od decyzji Dyrektora ZER do Sądu Okręgowego w Warszawie. Odwołania te, zgodnie z obowiązującym prawem, powinny niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 30 dni od dnia ich złożenia, trafić do ww. Sądu. Tymczasem do dnia dzisiejszego dotarło tam (jedynie) ok. 11 tys., czyli mniej więcej połowa z nich. 
Oznacza to, że instytucjonalna pogarda dla nas jako obywateli i należnych nam praw zaczyna nabierać charakteru systemowego. Za niechlubnym przykładem najwyższych urzędników państwowych i być może za ich cichym przyzwoleniem, na ignorowanie prawa pozwalają sobie także urzędnicy niższego szczebla. Nie musimy, nie chcemy i nie będziemy się na to godzić. Tyle, że środki prawne, możliwe do wykorzystania przez nas w obecnej sytuacji, mogą okazać się mało skuteczne. Mimo wszystko będziemy robić swoje

 • sprawy emerytalne
 • 14 czerwca 2018

TK ODPOWIEDZIAŁ - NADAL NIE NIE WIEMY NAJWAŻNIESZEGO

Otrzymaliśmy odpowiedź Trybunału Konstytucyjnego na nasze wystąpienie o udzielenie informacji publicznej z 17 maja br, Niestety nie dowiedzieliśmy się najważniejszego, czyli tego, kiedy TK zajmie się " łaskawie" sprawą zgodności ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. z Konstytucją.

 • sprawy emerytalne
 • 11 czerwca 2018

WIELKA LUSTRACJA ŻOŁNIERZY

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że PIS-ka władza jednak szykuje się do bezpardonowego wsadzenia swoich lepkich łap do kieszeni znacznej części emerytów i rencistów wojskowych. Za nic ma miażdżące opinie autorytetów prawniczych, w tym uznanych konstytucjonalistów, a nawet stanowisko sędziów SO w Warszawie, na temat represyjnej ustawy z 16 grudnia 2016 r. dot. emerytów i rencistów policyjnych. Przygotowuje się do przepchnięcia przez Parlament RP bliźniaczo represyjnej wojskowej ustawy emerytalnej, której projekt, równie krytycznie oceniony przez Biuro Analiz Sejmowych, „leżakuje” w czeluściach Sejmu już od ok. roku. Kiedy to nastąpi? Otóż może nastąpić w każdej chwili, Na pewno PiS nie będzie czekać na wyrok TK w sprawie zgodności z Konstytucją RP represyjnej policyjnej ustawy emerytalnej - to może potrwać baaardzo dłuuugo, a zresztą o to orzeczenie raczej się martwić nie musi. Tymczasem przed nami w zasadzie nieustająca półtoraroczna kampania wyborcza (najpierw wybory samorządowe, następnie do Parlamentu UE, a potem do Parlamentu RP). Gdy z jakiegoś powodu słupek poparcia dla partii rządzącej zacznie maleć, przyjdzie czas, by „ciemnemu ludowi” rzucić kiełbasę wyborczą. Cóż z tego, że nieświeżą, spleśniałą, pełną jadu, nienawiści i „zawiniętą” w propagandowe kłamstwa i półprawdy. I będzie to akcja błyskawiczna, jako że PiS, to specjaliści od „biegunki” legislacyjnej.
Prezentujemy artykuł pt: „Wielka Lustracja”, autorstwa Sekretarza Generalnego ZG ZŻWP płk w st. spocz. Henryka Budzyńskiego, który ukazał się w weekendowym wydaniu (8-10.06.2018 r.) „Trybuny”.

 • sprawy federacji, wyjaśnienie prawne
 • 11 czerwca 2018

CZY FSSM RP MOŻE WNIOSKOWAĆ O UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI PUBLICZNYCH?

Jak zapewne zauważyliście Państwo, ta wiadomość została oznaczona jako WYJAŚNIENIE PRAWNE. W odróżnieniu od INFORMACJI PRAWNYCH, których treść dotyczy zagadnień prawnych istotnych dla każdego emeryta, w WYJAŚNIENIACH PRAWNYCH będziemy tłumaczyć dlaczego i na jakich podstawach Federacja podejmuje (lub nie podejmuje) określone działania prawne, o które pytają nas nasi respondenci.
Dziś wyjaśniamy sprawę występowania przez FSSM do różnych organów państwa z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej (na przykładzie takiego wniosku do Prezes TK Julii Przyłębskiej).

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 7 czerwca 2018

EMERYTURY POLICYJNEJ NIE MOŻNA ODZIEDZICZYĆ - ANEKS

Cieszy nas, że publikowane na naszej stronie INFORMACJE PRAWNE są czytane i to często z ogromną wnikliwością. Świadczą o tym m.in. komentarze na Facebooku dot. ostatniej, zatytuowanej: EMERYTURY POLICYJNEJ NIE MOŻNA ODZIEDZICZYĆ, w których komentujący zwrócili uwagę, że oględnie rzecz ujmując, "pominęła ona ważny aspekt zagadnienia", wynikający z art. 136 ustawy dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Niniejszy Aneks do tej Informacji powinien te wątpliwości wyjaśnić.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved