• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

Aktualności

 • sprawy federacji
 • 25 września 2018

KONGRES SŁUŻB MUNDUROWYCH W KOŁOBRZEGU

„Odwrócimy krzywdzącą i opartą na odpowiedzialności zbiorowej ustawę dyskryminacyjną” – zapowiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak podczas Kongresu Służb Mundurowych, który odbył się w piątek 21 września w Kołobrzegu. Celem spotkania – jak zapowiadali organizatorzy – była „obrona mundurowych pokrzywdzonych przez działania Prawa i Sprawiedliwości”.
Relacje z Kongresu na stronie SEiRSG oraz portalu informacje.kolobrzeg.pl
My publikujemy list min. Andrzeja Milczanowskiego do uczestników Kongresu

 • sprawy federacji
 • 15 września 2018

APEL UCZESTNIKÓW KORD DO POLICJANTÓW

Publikujemy Apel uczestników Konferencji Obywatelskich Ruchów Demokratycznych skierowany do policjantów, aby realizując swoje zadania służbowe przestrzegali obowiązującego prawa i nie okazywali nadgorliwości, a w szczególności nie powinni zachowywać sie agresywnie i prowokacyjnie.
Nie jest to pierwszy głos w tej sprawie (że przypomnijmy "Apel Obywatelski ws. prób wykorzystywania policji do celów partyjnych"), co świadczy o tym, że problem istnieje i ma ogromnie negatywny wpływ na wizerunek policji. My, byli funkcjonariusze, a zwłaszcza ci z nas, którzy po 1990 roku ciężko pracowali, by zbudować wysokie w ostatnich latach zaufanie społeczne do policji, patrzymy na to z wielkim niepokojem. Popsuć, to co dobre jest bardzo łatwo, a naprawić - trudno.

 • sprawy federacji
 • 10 września 2018

MSZE ŚW. W INTENCJI ZMARŁYCH EMERYTÓW - OFIAR USTAWY REPRESYJNEJ (cd)

Pamiętacie Państwo prośbę o odprawienie Mszy św. w intencji "ZMARŁYCH EMERYTÓW I RENCISTÓW MUNDUROWYCH, KTÓRYM OBNIŻONO ŚWIADCZENIA ZA SŁUŻBĘ NA RZECZ PAŃSTWA TOTALITARNEGO z jaką Kol. Jerzy Misiewicz zwrócił się do wszystkich Kurii Biskupich w Polsce?
Z radością informujemy, że po Kardynale Kazimierzu Nyczu i Biskupie Polowym WP Józefie Guzdku, Msze św. w tej intencji odprawili także Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. 
Serdeczne Bóg Zapłać.

 • sprawy emerytalne
 • 10 września 2018

SPRAWA H.MROZIŃSKI vs DYREKTOR ZER

Kilkadziesiąt osób poszkodowanych ustawą represyjną wspólnie z kandydatem na Prezydenta Warszawy Andrzejem Rozenkiem wspierało  w piątek, 7 bm  w Sądzie Rejonowym w Warszawie naszego kol. Henryka Mrozińskiego podczas rozprawy, na której Sąd miał rozpatrzyć jego zażalenie na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia postępowania w zw. ze złożonym przez niego zawiadomieniem o popełnieniu przez Dyrektora ZER MSWiA przestępstw z art. 231 §1 i 271 §1 k.k. przy wydawaniu Decyzji obniżającej mu emeryturę.  Ponieważ Sąd wyłączył jawność posiedzenia, kol. Mroziński wystąpił z wnioskiem o jego rejestrację audiowizualną. Sąd przychylił się do tego wniosku i ze względu na konieczność przygotowania się do jego realizacji, wyznaczył nowy termin posiedzenia. Odbędzie się ono 26 października 2018 r. o godz. 8:45.
(wypowiedź Henryka Mrozińskiego)   

 • sprawy federacji, komunikat
 • 4 września 2018

PREZYDENT FSSM RP CZŁONKIEM KOMITETU OBYWATELSKIEGO PRZY LECHU WAŁĘSIE

2 września 2018 r. podczas zorganizowanej przez Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie konferencji na temat udziału obywateli w kontroli wyborów i pracy w komisjach wyborczych, Prezydent FSSM RP Zdzisław Czarnecki przyjął zaproszenie do pracy w tym Komitecie.
To oczywiście także zaproszenie dla wszystkich byłych i obecnych żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy z działaniami Federacji się utożsamiają.
O konieczności "patrzenia na ręce" obecnej władzy podczas wszystkich nadchodzących wyborów dyskutowano już podczas III Kongresu FSSM RP. To niestety konieczne w stytuacji, gdy władza zmieniając prawo wyborcze, zamiast czynić je jak najbardziej transparentnym, wprowadza zapisy stwarzające pole do nadużyć.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved