• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

Aktualności

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 19 października 2018

SKARGI NA DECYZJE MSWiA (Art.8a) ODDALONE PRZEZ WSA

W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sad Administracyjny w Warszawie rozpatrzył trzy skargi byłych funkcjonariuszy na decyzje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odmawiające wyłączenia przepisów art. 15 c, 22 a i 24 a „ustawy represyjnej”- (art. 8a). Wszystkie zakończyły się oddaleniem skarg b. funkcjonariuszy. 

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 18 października 2018

OPINIA SEJMU NT. USTAWY REPRESYJNEJ, CZYLI TRAGIKOMEDIA W 5 AKTACH

Jako Komisja Prawna FSSM, podobne jak wiele naszych Koleżanek i Kolegów, z uwagą obserwowaliśmy „fascynującą tragikomedię w pięciu aktach” wystawioną nam przez partię, nazywającą siebie przewrotnie „Prawo i Sprawiedliwość”.  Jak to w teatrze, nawet kiepskim, kurtyna kiedyś opada i przychodzi czas na oceny i recenzje. Spróbujmy więc dokonać takiej recenzji, oczywiście z uwzględnieniem wątku prawnego, czyli materii, która jakoś szczególnie nie ekscytuje ekipy obecnie rządzącej. Zrobimy to w układzie chronologicznym.

 • wybory samorządowe 2018
 • 16 października 2018

"MUNDUROWI" W WYBORACH SAMORZADOWYCH

Za kilka dni wybierzemy naszych przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego. My liczymy na to, że trafią doń przedstawiciele naszego środowiska, emerytów i rencistów służb mundurowych, którzy wchodząc do tych organów będą dbali, by obok dobrostanu społeczności lokalnej, z której się wywodzą, i którą będą reprezentowali, przestrzegane było prawo i należycie traktowana pamięć historyczna.
Jest to ostatni moment, by swoje oferty programowe zaprezentować swoim wyborcom za pośrednictwem strony fssm.pl.
Dlatego apelujemy do wszystkich Komitetów Protestacyjnych Emerytów Służb Mundurowych o przysyłanie na adres redakcja@fssm.pl list przedstawicieli  naszego środowiska startujących w wyborach samorządowych (wzorem listy startujących w Warszawie).
Zwracamy się także indywidualnie do osób startujących w tych wyborach (ich komitetów wyborczych), a wywodzących się z, lub inaczej związanych ze środowiskiem „służb mundurowych”, o nadsyłanie na ww. adres email własnych materiałów promocyjnych. Zamieścimy je na stronie kpsem.org.pl i naszym profilu FB NieZASŁUŻYLIŚMY.
PAMIĘTAJCIE. To właśnie teraz, na kilka dni przed wyborami, wyborcy decydują, na kogo oddać swój głos!

 • sprawy federacji
 • 9 października 2018

APEL KONWENTU GENERAŁÓW RP

W dniu 27 września br odbyło się spotkanie reprezentantów środowisk generalskich żołnierzy i funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, którym Prezydenci RP nadali te zaszczytne stopnie.
Zebrani generałowie zdecydowali o powołaniu Konwentu Generałów Rzeczypospolitej Polskiej oraz wystosowali APEL do Prezydenta i wszystkich obywateli RP oraz byłych i pozostających w służbie żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.

 • sprawy emerytalne
 • 5 października 2018

APEL FSSM RP DO SĘDZIÓW WYDZ. XIII SO W WARSZAWIE

Ponad miesiąc temu FSSM RP wystąpiła do Przewodniczącej i sędziów Wydziału XIII Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego Warszawie z apelem o wycofanie z Trybunału Konstytucyjnego pytania prawnego dot. zgodności z Konstytucją zmian w ustawie z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (…) wprowadzonych ustawą represyjną i podjęcie orzekania w sprawach odwołań od decyzji ZER MSWiA obniżających emerytury-renty byłym funkcjonariuszom bezpośrednio na podstawie Konstytucji RP. 
Publikujemy go dopiero teraz, ponieważ nie chcieliśmy, by jego wcześniejsze upublicznienie mogło zostać odebrane jako próba wywarcia jakiejś presji na sędziów SO, a choć samo pismo nie ma charakteru procesowego (FSSM RP nie jest stroną postępowań w ww. sprawach) i nie obliguje Sądu do zajęcia stanowiska i udzielenia na nie jakiejkolwiek odpowiedzi, to mimo wszystko, na taką odpowiedź  czekaliśmy.
Ale (jak dotąd) się nie doczekaliśmy.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved