• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

INICJATYWA USTAWODAWCZA


 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza
 • 11 stycznia 2018

KONIEC AKCJI ZBIERANIA PODPISÓW

Złożenie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej w Kancelarii Sejmu ĆWIERCI MILIONA podpisów poparcia dla "naszego" projektu ustawy usuwającej z polskiego systemu prawnego zapisy ustawy represyjnej zakończyło akcję ich zbierania. W związku z tym, zakończył pracę także nasz Punkt Konsultacyjny dedykowany tej akcji. Aktualny pozostaje adres e-mailowy zespol.prawny@fssm, pod który mozna zgłaszac problemy natury prawnej.
Oczywiście KIU działa dalej, aż do ostatecznego rozstrzygnięcia przez Sejm RP dalszych losów złożonego projektu.
Przy okazji informujemy, że pierwsze zdjęcia z dzisiejszej manifestacji poparcia dla KIU FSSM RP pod Sejmem znajdują się w Galerii (Strona Główna/ Na skróty/ Galeria) a w zakładce W MEDIACH, umieściliśmy linki do filmu nakręconego przez działaczy Obywateli RP.

 

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza, komunikat
 • 10 stycznia 2018

Z OSTATNIEJ CHWILI! DZIŚ SPOTKANIE OIU W TARNOWIE!

Dzisiaj, 10 stycznia o godz 16:00 w Tarnowie przy ul. Nowy Świat 30 odbędzie się spotkanie emerytów służb mundurowych z przedstawicielami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP. Gospodarzem spotkania będzie b. MSW Krzysztof Janik a wśród zaproszonych gości: Andrzej Rozenek, Marek Dukaczewski, Adam Rapacki, Tadeusz Frydrych, Henryk Budzyński i Zdzisław Czarnecki.
Serdecznie zapraszamy

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza, apel
 • 9 stycznia 2018

11 STYCZNIA ZAPRASZAMY POD SEJM WSZYSTKICH PRZECIWNIKÓW DZIAŁAŃ "DOBREJ ZMIANY"

W dniu 11 stycznia br. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP złoży w Kancelarii Sejmu RP zebrane przez nas, naszych przyjaciół i sympatyków, podpisy obywateli niegodzących się na bezprawne odbieranie byłym funkcjonariuszom służb mundurowych słusznie nabytych praw emerytalnych. Wiele osób nie wierzyło w to, że uda się zebrać wymagane prawem 100 000 podpisów. Tymczasem jest ich już ponad 200 000! Tak naprawdę ich dokładną liczbę poznamy dopiero 11 stycznia, ponieważ kolejne wciąż spływają do biura Federacji, gdzie są weryfikowane i liczone.
Ustawa represyjna jest jednym z przykładów ...

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza, komunikat

11 STYCZNIA WSZYSCY BĄDŹMY POD SEJMEM !

OFICJALNY KOMUNIKAT

11 stycznia 2018 r. w godz. 13.00 - 16.00 przed gmachem Sejmu RP przy ul. Wiejskiej i ul. Matejki odbędzie się manifestacja poparcia dla Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawodawczej FSSM RP dot. zmiany ustawy z dnia 18 lutego 1994 r.  o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji,... w zakresie zmienionym ustawą represyjną z 16 grudnia 2016 r. 
Pół godziny przed rozpoczęciem zgromadzenia przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP złożą w Kancelarii Sejmu listy z ponad 100 tysiącami podpisów poparcia dla tej Inicjatywy.

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza, komunikat
 • 3 stycznia 2018

5 STYCZNIA - SPOTKANIE Z ANDRZEJEM ROZENKIEM W KATOWICACH

Koło  Miejskie  nr 12  SEiRP  w  Katowicach  przy  akceptacji  ZW  SEiRP  w  Katowicach, wraz  z  Wiceprzewodniczącym  SLD Markiem  Baltem,  organizuje dnia 5 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Żeliwnej 38 w Katowicach spotkanie z Pełnomocnikiem  Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP Andrzejem Rozenkiem pt. „Obywatelska  Inicjatywa Ustawodawcza a ustawa represyjna z 16 grudnia 2016 r. dot. funkcjonariuszy  mundurowych oraz ich rodzin". Na spotkanie zaproszeni zostali posłowie na Sejm RP z PO i „.Nowoczesnej”, członkowie Zarządu SLD oraz przedstawiciele władz samorządowych w Katowicach
Serdecznie zapraszamy !

Koordynator Śląskiego Komitetu Protestacyjnego Emerytów Służb Mundurowych
Ewa Macek

 

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza, komunikat
 • 31 grudnia 2017

ZAPRASZAMY DO OTWOCKA NA SPOTKANIE W RAMACH OIU.

4 stycznia w Otwocku godz 18.00 w kawiarni "Le Cher" przy ul Matejki 9 ( wejście na przeciwko szpitala) z emerytami służb mundurowych i wszystkimi, którzy nie godzą się z bezprawnymi działaniami obecnej władzy, spotka się Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP Andrzej Rozenek.

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza, komunikat
 • 28 grudnia 2017

OSTATNI DZWONEK NA ZEBRANIE PODPISÓW POPARCIA DLA KIU FSSM RP !

UWAGA !
Przed nami ostatnie dni, a w zasadzie godziny, zbierania podpisów poparcia dla Komitetu Inicjatywy Ustwodawodawczej FSSM RP. Listy z zebranymi popisami należy dostarczyć do biura Federacji w Warszawie, ul. Krochmalna 32 lok. 35, najpóżniej 8 stycznia (poniedziałek). Ci, którzy zamierzają wysłać je pocztą, muszą więc zrobić to odpowiednio wcześniej.

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza, komunikat
 • 22 grudnia 2017

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE W RAMACH OIU - 4 STYCZNIA 2018 R. W LEGNICY

Legnicki Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, zawiązany 30 listopada 2017 r. dla obszaru b. woj. legnickiego, zaprasza na spotkanie wszystkie osoby, popierające projekt zmiany ustawy represyjnej z 2016 r. Gośćmi będą Prezydent FSSM RP insp. Zdzisław Czarnecki oraz Wiceprezes Zarządu Głownego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego płk. Henryk Budzyński.
W trakcie spotkania będą m.in. przyjmowane zgłoszenia na wyjazd do Warszawy w celu złożenia w Sejmie list poparcia obywatelskiego projektu ustawy FSSM RP.
Spotkanie odbędzie się:
4 STYCZNIA 2018 R. (czwartek); RZESZOTARY / LEGNICA - sala GOK o godz. 17:00!

 

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza
 • 18 grudnia 2017

KOLEDZY Z KIELC TAKŻE WYSZLI NA ULICE ZBIERAĆ PODPISY

W niedzielę 17 grudnia wraz z człokami KODu z Regionu Świętokrzyskiego zbieraliśmy w Kielcach podpisy pod projektem ustawy zmieniającej ustawę represyjną. Było zimno, czasem ciężko, bo wszyscy śpieszyli się biegając za świątecznymi zakupami, ale mamy prawie o 100 podpisów więcej. Zebraliśmy tyle podpisów w ledwie 2 godziny, a wydawałoby się, że świętokrzyskie to pisowski bastion. 
Nie traćmy ducha. Działajmy. Jak śpiewał Niemen: ...lecz ludzi dobrej woli jest więcej...
Akcję zbierania podpisów powtarzamy 30 grudnia i 7 stycznia.

Iza Jaros

 • obywatelska inicjatywa ustawodawcza
 • 15 grudnia 2017

PODKARPACKI KOMITET PROTESTACYJNY DZIAŁA

Dzisiaj ok. godz. 13 odwiedziłem w Jarosławiu biura: Posłanki PiS Anny Schmidt-Rodziewicz i Senatora PiS Mieczysława Golba. Na ręce pracowników biur przekazałem życzenia świąteczne od środowiska emerytów mundurowych i ich rodzin dla ww. parlamentarzystów. Nadmieniłem także, że życzenia świąteczne pochodzą również od rodzin emerytów, którzy zmarli w związku z otrzymaniem decyzji obniżających emerytury i renty rodzinnej i wręczyłem kopertę zawierającą 26 wydrukowanych klepsydr naszych Kolegów. Na kopercie napisałem czarnym flamastrem  Wesołych Świąt i narysowałem kontury choinki.
Oby przy świątecznym stole zdobyli się na odrobinę refleksji nad tym, co uczynili bliżnim.

Pozdrawiam
Jacek Mykita

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved