• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
  • ul. Piękna 31/37 lok.100, 00-677 Warszawa
  • email: sekretariat@fssm.pl

POCZYTAJ

SĄD NAJWYŻSZY - W PAŃSTWIE PRAWNYM NIE MOŻE BYĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ


KLIKNIJ OBRAZEK

 

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy sprawiają, że ustawa represyjna wciąż pozostaje w przestrzeni publicznej, a prawda o jej bezprawiu i krzywdzie jaką przyniosła tysiącom byłych żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy przez wiele lat uczciwie służyli Polsce, dociera do świadomości coraz większej grupy polskich obywateli.

Dziękujemy wszystkim dziennikarzom niezależnych mediów, zwłaszcza Wojciechowi Czuchnowskiemu, Leszkowi Kostrzewskiemu i Piotrowi Pytlakowskiemu z „Gazety Wyborczej”, Paulinie Nowosielskiej z „Gazety Prawnej”, Izabeli Kacprzak z „Rzeczpospolitej”,  Mateuszowi Baczyńskiemu, Janusz Schwertnerowi oraz Andrzejowi Stankiewiczowi z portalu Onet.pl i wielu innym, którzy swymi publikacjami, rzetelnie informując społeczeństwo o absurdach pisowskiej tzw. „dezubekizacji”, odważnie przeciwstawiają się ordynarnej propagandzie obozu władzy, która przy pomocy różnej maści „ekspertów” (bywa, że z tytułami profesorskimi), usiłuje dowodzić, że łamanie praw obywatelskich może być usprawiedliwione.

Dziękujemy wszystkim działaczom prodemokratycznych ruchów społecznych za udzielane nam wsparcie, a zwłaszcza kolegom z VideoKod,  realizującym transmisje z posiedzeń sądów rozpatrujących sprawy związane z ustawą represyjną oraz innych wydarzeń, które pokazują rosnący sprzeciw obywateli przeciwko łamiącym prawo rządom „zjednoczonej prawicy”.

Dziękujemy wszystkim sędziom, którzy mimo ustawy „kagańcowej” i grożących sankcji dyscyplinarnych orzekają zgodnie z prawem i własnym sumieniem, nie tylko w sprawach z związanych z ustawą represyjną.

Dziękujemy politykom partii opozycyjnych, parlamentarzystom poprzedniej i obecnej kadencji, którzy toczą walkę z rządzącą większością parlamentarną o zachowanie resztek państwa prawa, w tym wyrugowanie ustawy represyjnej z obiegu prawnego po odsunięciu PiS od władzy. Ale przypominamy im jednocześnie, że to, kto będzie rządził Polską za trzy lata, zależy przede wszystkich od ich postawy i działania w nadchodzących miesiącach. Szczególne podziękowania należą się Andrzejowi Rozenkowi, który od lat walczy o prawa byłych funkcjonariuszy odebrane im ustawą represyjną a dziś jest w Sejmie RP ich nieformalnym przedstawicielem.

Dziękujemy również byłym i obecnym europosłom – śp. Krystynie Łybackiej, Januszowi Zemke, Bogusławowi Liberadzkiemu i Markowi Baltowi za starania, by ustawa represyjna została zbadana przez instytucje unijne w ramach procedury oceny praworządności w Polsce, jako łamiąca zasady zarówno prawa polskiego jak i europejskiego.

Szczególne podziękowania kierujemy do byłych Ministrów Spraw Wewnętrznych Henryka Majewskiego i Andrzeja Milczanowskiego. W okresie Polski Ludowej obaj byli działaczami opozycji i więźniami politycznymi, i na własnej skórze poznali metody działania jej służb. Mimo tego nigdy nie pałali chęcią bezmyślnego odwetu. Tworząc służby wolnej i demokratycznej Polski wcielili do nich pozytywnie zweryfikowanych funkcjonariuszy służb PRLu, uważając, że państwa polskiego nie stać na zmarnowanie ich doświadczenia i potencjału. I, jak dziś mówią, nigdy się na nich nie zawiedli. Dlatego teraz otwarcie, zdecydowanie i zgodnie twierdzą, że ustawa represyjna jawnie łamie umowę równego i sprawiedliwego traktowania byłych funkcjonariuszy PRL, którzy pozostali w służbie wolnego i demokratycznego państwa polskiego, jaką oni w imieniu tego państwa wówczas z nimi zawarli. Dziękujemy Wam za to Panowie Ministrowie.

To dzięki Wam i ludziom takim jak Wy, nie gaśnie w nas nadzieja, że zdewastowany dziś system prawa polskiego wróci kiedyś na właściwe tory, zniknie z niego ustawa „represyjna”, prawa obywateli przestaną być łamane, a prawo i sprawiedliwość będą znaczyć to, co powinny.

Wróć

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved