• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

Sprawy emerytalne


 • sprawy emerytalne
 • 22 sierpnia 2017

"NIE MOŻEMY MILCZEĆ"

Byli szefowie służb specjalnych, MSW, prawnicy oraz dziennikarze wzywają rząd do wstrzymania wprowadzania w życie represyjnej ustawy emerytalnej z 16 grudnia 2016 r. "przynajmniej wobec osób chorych i w podeszłym wieku". To reakcja na kolejne przypadki samobójstw i śmierci emerytowanych funkcjonariuszy, którym obniżono świadczenia.

 • sprawy emerytalne
 • 17 sierpnia 2017

OŚWIADCZENIE ANDRZEJA MILCZANOWSKIEGO

My, byli funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa państwa z okresu PRLu, z ogromną dumą i wzruszeniem prezentujemy krytyczne oświadczenie Pana Andrzeja Milczanowskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych w latach 1992-1995, w sprawie represyjnej ustawy emerytalnej z 16 grudnia 2016 r.
Jest ono dla nas tym ważniejsze, że pada z ust osoby, która niesprawiedliwość zawsze nazywała po imieniu, tak samo w okresie PRLu, jak i teraz. Nigdy, nie zważając na konsekwencje więzienia (wówczas), czy ostracyzm i hejt ze strony części społeczeństwa otumanionego propagandą władzy (teraz), nie bała się i nie boi prezentować swoich poglądów. I dziś nie musi wstydzić się ani jednego dnia swojego życia.
A my z dumą możemy powiedzieć, że byliśmy podwładnymi kogoś, kto prawdziwie zasłużył na miano PRZEŁOŻONEGO, który był i jest z nami na dobre i na złe
Część byłych i obecnych komendantów i szefów służb odcina się od nas. Milczy. A przecież służyliśmy razem przez wiele lat. Wówczas nie byliśmy dla nich "oprawcami" czy "zbrodniarzami", tylko kolegami z doświadczeniem, a często nawet - mentorami. Teraz na nasz widok spuszczają wzrok. 
Panowie oficerowie – uczcie się honoru i odwagi od cywila, Pana Andrzeja Milczanowskiego!

 

 • sprawy emerytalne
 • 2 sierpnia 2017

DO EMERYTÓW WOJSKOWYCH

Wiemy wszyscy, że 5 grudnia 2016 r. skierowano do pierwszego czytania na posiedzeniu  Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin. Dotyczy on obniżenia wysokości emerytur wojskowych i rent inwalidzkich dla członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i byłych żołnierzy zawodowych, którzy pełnili służbę w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 sierpnia 1990 r., a także wojskowych rent rodzinnych pobieranych po takich żołnierzach zawodowych. W sensie legislacyjnym jest on wiernym odwzorowaniem uchwalonej 16 grudnia 2016 r. ustawy represyjnej obejmującej policjantów i funkcjonariuszy służb ochrony państwa i niesie za sobą analogiczne skutki.

 • sprawy emerytalne
 • 25 lipca 2017

MSWiA WYJAŚNIA (?)

Prezentujemy odpowiedż MSWiA z 17 lipca 2017 r. na nasze wystąpienie z marca br. do Premier Beaty Szydło, w którym zadaliśmy 10 pytań dotyczących represyjnej ustawy emerytalnej z 16 grudnia 2016 r. Aż 4 miesiące zajęło urzędnikom ministerstwa przygotowanie odpowiedzi na nasze pytania i, standardowo już, są one dość pokrętne lub są unikami od rzetelnego wyjaśnienia poruszonych zagadnień. Ale niektóre są na tyle "ciekawe", że można je wykorzystać przy pisaniu odwołań od decyzji ZER obniżających nasze emerytury.

 • sprawy emerytalne
 • 25 lipca 2017

OPINIE PRAWNE DOT. ZARZĄDU ŁĄCZNOŚCI MSW

Na zlecenie SEiRP sporządzone zostały dwie opinie prawne dot. uznania w represyjnej ustawie z dnia 16 grudnia 2016 r. Zarządu Łączności, za jednostkę wykonującą czynności operacyjno-techniczne niezbędne w działalności Służby Bezpieczeństwa. Są one dostępne na stronie internetowej SEiRP oraz na naszej stronie w Bibliotece / Opinie prawne FSSM RP.

 • sprawy emerytalne
 • 22 lipca 2017

ODPOWIEDŹ RZĄDU W SPRAWIE PRAC NAD USTAWĄ OBNIŻAJĄCĄ EMERYTURY WOJSKOWE

Przedstawiamy odpowiedż Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierawicza na pismo FSSM RP z dnia 9 maja 2017 r. skierowane do Premier RP Beaty Szydło, w którym przedstawiliśmy szereg zarzutów dotyczących sposobu procedowania projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin.

 • sprawy emerytalne, komunikat
 • 20 lipca 2017

KOMUNIKAT ZESPOŁU PRAWNEGO

Szanowni Państwo,
Dziękujemy tym wszystkim, którzy zgłosili do nas fakt otrzymania decyzji na nowo ustalającej wysokość świadczenie emerytalnego/rentowego. W tej chwili dalsze informacje dotyczące faktu otrzymania decyzji nie są nam potrzebne. W związku z tym prosimy o nie przysyłanie e-maili w tej sprawie.
Nadal podtrzymujemy prośbę o niezwłocznym poinformowaniu Federacji na adres decyzje.zer.@fssm.pl o wyznaczonych terminach rozpraw.
Uzyskaliśmy informacje, że ZER MSW przesyła już odwołania do SO w Warszawie.
              Zespół Prawny FSSM RP
 • sprawy emerytalne
 • 11 lipca 2017

GEN. ADAM RAPACKI W ONET.TV

"Ta ustawa, tzw. ustawa dezubekizacyjna, jest jednym wielkim kłamstwem. Ja myślę, że nawet posłowie PiS-u głosujący nad nią, nie wiedzieli, co przegłosowali. Ta ustawa dotyka ludzi, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani, podpisali kontrakt z państwem na służbę, przeszli na służbę do policji, służb specjalnych. Żyli przez te dwadzieścia pięć lat w wolnej Polsce i dzisiaj mówi się tym ludziom, że ich emerytura nie może być wyższa, niż 1700 zł. Ta ustawa doprowadziła do tego, że lepiej potraktowani zostali zabójcy, bo zabójcom siedzącym w zakładach karnych liczy się 0,7% za każdy rok pobytu w zakładzie karnym. Natomiast funkcjonariuszom, którzy służyli, tak, jak to nazwano, "państwu totalitarnemu", nic się nie należy, czyli zero. Czyli – zabójcy są lepiej traktowani, niż ludzie, którzy służyli w wolnej Polsce."
Link do wywiadu znajduje się na naszej stronie głównej w zakładce Na skróty / W prasie i internecie.

 

 • sprawy emerytalne
 • 7 lipca 2017

Z OSTATNIEJ CHWILI

Wyemitowany wczoraj na kanale PolsatNews2 program "Prawy do Lewego, Lewy do Prawego", w którym red. Witold Jurasz rozmawiał nt. represyjnej ustawy emerytalnej z 16 grudnia 2016 r. z gen. Mieczysławem Bieńkiem i ppłk. Włodzimierzem Sokołowskim vel Vincentem. V. Severskim jest już dostępny na stronie www.polsatnews.pl
Jednocześnie informujemy, że link do tego programu znajduje się na naszej stronie głównej w zakładce Na skróty / W prasie i internecie. Tam też zamieszczamy i będziemy zamieszczać linki do wywiadów i artykułów ukazujących się nie tylko w sieci.

 • sprawy emerytalne, artykuł
 • 6 lipca 2017

NIE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.” – to tekst ślubowania, które składają parlamentarzyści na początku każdej kadencji. 
A jak się z tego ślubowania wywiązują? 

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved