• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

Z ŻYCIA FEDERACJI


 • sprawy federacji
 • 19 listopada 2018

ODSŁONIĘCIE POMNIKA IGNACEGO DASZYŃSKIEGO

Na szacunek i pamięć potomnych zasługują ci, którzy łączą, a nie dzielą. Taką postacią w historii Polski był bez wątpienia Ignacy Daszyński. Dla nas jego życie i działalność polityczna to wzór postawy prawdziwego „propaństwowca”. Dlatego delegacja FSSM RP bez wahania wzięła udział w odsłonięciu Jego pomnika 11 listopada 2018 r. w 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 • sprawy federacji
 • 15 listopada 2018

DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, ZORGANIZOWANYCH PRZEZ KONWENT GENERAŁÓW RP I FSSM RP

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom zorganizówanych 8 listopada br. przez FSSM RP i Konwent Generałów RP, uroczystych obchodów "100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz uczczenia pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy poświęcili swe życie w służbie Ojczyźnie".
Specjalne podziękowania Prezydent FSSM RP Zdzisław Czarnecki skierował do wszystkich organizacji, których poczty sztandarowe uświetniły Mszę św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego oraz uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Podobne podziękowania zostały takżę przesłane na ręce Biskupa Polowego Wojska Polowego Józefa Guzdka i Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba.

 • sprawy federacji
 • 8 listopada 2018

MASZEROWANIE 11 LISTOPADA TO NIE JEDYNY SPOSÓB NA UCZCZENIE 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Maszerowanie ramię w ramię z przedstawicielami łamiącej Konstytucję RP władzy lub skrajnie prawicowych faszyzujących organizacji, nie jest chyba najlepszym pomysłem na świętowanie
11 Listopada, zwłaszcza w 100-ną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Należy raczej pokazać tym ludziom, że ma się ich dokładnie w tym samym miejscu, w którym oni mają Polskę, jej Konstytucję i porządek prawny (i nie mamy tu na myśli serca) - niech maszerują sami.

My proponujemy udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Inacego Daszyńskiego, która odbędzie się 11 listopada o godz. 13.00 na Placu Na Rozdrożu w Warszawie.
Wprawdzie pomnik powstał z inicjatywy SLD ale w jego budowę zaangażowani byli przedstawiciele w zasadzie wszystkich opcji i partii politycznych.
Jak powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD, szef Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ignacego Daszyńskiego:
„Chciałbym, żeby spotykali się przy nim ludzie różnych opcji, a na czas tych spotkań odkładali polityczne maczugi”.

 • sprawy federacji
 • 8 listopada 2018

APEL GENERAŁÓW I ADMIRAŁÓW RP

Publikujemy "APEL GENERAŁÓW I ADMIRAŁÓW RP", odczytany dziś przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie podczas zorganizówanych wspólnie przez FSSM RP i Konwent Generałów RP, uroczystych obchodów "100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz uczczenia pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy poświęcili swe życie w służbie Ojczyźnie".
(TUTAJ VIDEO)

 • sprawy federacji
 • 7 listopada 2018

POPIERAMY PROTEST FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP w pełni popiera protest i wszelkie działania policjantów i funkcjonariuszy służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, zmierzające do poprawy warunków pełnienia służby, podniesienia uposażeń i przywrócenia pełnopłatnych zwolnień lekarskich oraz wcześniejszych (korzystniejszych) przepisów emerytalnych. My, byli żołnierze i funkcjonariusze, doskonale wiemy, czym jest i jakiego poświęcenia wymaga służba. To poświęcenie i ogromna odpowiedzialność muszą być adekwatnie rekompensowane.
Dlatego Wy, nasi młodsi Koleżanki i Koledzy – wszelkimi dostępnymi prawem sposobami doprowadźcie do tego, by rząd podjął z Wami konkretne rozmowy i nie dajcie się nabrać na jakieś czcze obietnice.
Jesteśmy z Wami!

 • sprawy federacji, komunikat
 • 2 listopada 2018

WSPÓLNIE UCZCIJMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy poświęciło i poświęca swe życie Polsce. Jej niepodległość, bezpieczeństwo obywateli i praworządność były i są dla nich zawsze nakazem nadrzędnym. I choć państwo polskie nie zawsze traktowało i traktuje ich należycie, zwłaszcza na różnych "zakrętach" swej historii, dla nich słowo "Ojczyzna" nigdy nie było i nie będzie wytartym frazesem.
8 listopada br. FSSM RP wspólnie z Konwentem Generałów RP organizuje uroczyste obchody "100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz uczczenia pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy poświęcili swe życie w służbie Ojczyźnie".

 • sprawy federacji
 • 25 października 2018

100-LECIE UTWORZENIA SZTABU GENERALNEGO WP

Z okazji 100-ej rocznicy utworzenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego serdecznie pozdrawiamy wszystkich obecnych i byłych żołnierzy oraz pracowników, tej zasłużonej i jakże ważnej dla obronności kraju instytucji.

 • sprawy federacji
 • 9 października 2018

APEL KONWENTU GENERAŁÓW RP

W dniu 27 września br odbyło się spotkanie reprezentantów środowisk generalskich żołnierzy i funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, którym Prezydenci RP nadali te zaszczytne stopnie.
Zebrani generałowie zdecydowali o powołaniu Konwentu Generałów Rzeczypospolitej Polskiej oraz wystosowali APEL do Prezydenta i wszystkich obywateli RP oraz byłych i pozostających w służbie żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.

 • sprawy federacji, komunikat
 • 28 września 2018

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA ZARZĄDU FSSM RP W DN. 21.09.2018 R.

Publikujemy PROTOKÓŁ z kolejnego posiedzenia Zarządu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, które odbyło się w dniu 21 września 2018 r. w Warszawie.
W Protokole m.in. informacja dot. udziału byłych funkcjonariuszy i żołnierzy w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • sprawy federacji
 • 26 września 2018

ZAPRASZAMY NA XVII JASNOGÓRSKIE SPOTKANIA ŚRODOWISK POLICYJNYCH

W najbliższą niedzielę 30 września br. w Częstochowie odbędą się XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Jak co roku, od początku istnienia Federacji Stowarzyszeń  Służb  Mundurowych RP,, weżmie w nich udział jej delegacja.
Choć niezmiernie nam przykro, że w tym roku z plakatów promujących Spotkania zniknęło logo Federacji, które widniało tam od 2010 r. 

 

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved