• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
  • ul. Piękna 31/37 lok.100, 00-677 Warszawa
  • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

ODESZLI NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ


O śmierci naszych Kolegów, z którymi wspólnie służyliśmy Polsce przez wiele lat, dowiadujemy się często poniewczasie. Żałujemy wówczas, że nie pożegnaliśmy ich osobiście. A przecież chyba każdy z nas ma nadzieję, że w naszej ostatniej drodze, obok najbliższych, będą nam towarzyszyć wszyscy ci, w których pamięci dobrze się zapisaliśmy.
By tak się działo, uruchomiliśmy niniejszą stronę, na której będziemy zamieszczać nekrologi i epitafia dla zmarłych żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wojska i służb mundurowych nadesłane na adres nekrologi@fssm.pl.


Prosimy, by w nadsyłanych mailach, obok informacji o dacie i miejscu uroczystości pogrzebowych, krótkiej notki dot. przebiegu służby/pracy zmarłego (np. kiedy i gdzie pełnił służbę) i np. zdjęcia zmarłego (najlepiej portretowego), podawać także numer telefonu do kogoś z najbliższej rodziny, byśmy mogli potwierdzić, czy wyraża ona zgodę na publikację nekrologu na naszej stronie.


 

Wróć

płk w st. spocz. HENRYK KIEŁBASIŃSKI (1928-2019)

Ze smutkiem informujemy, iż w dniu 22 sierpnia br. zmarł nasz przyjaciel, płk w st. spocz. Henryk Kiełbasiński, emerytowany milicjant i wieloletni działacz stowarzyszeń emerytów i rencistów resortu spraw wewnętrznych, współzałożyciel SEiRP.

29 sierpnia br. spoczął na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy.

kpt. w st. spocz. KRZYSZTOF ZIENKIEWICZ (1947-2019)

1 marca 2019 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł kpt. Krzysztof Zienkiewicz, wieloletni funkcjonariusz służby kryminalnej, represjonowany.
"Krzysiek Zienkiewicz, mój pierwszy nauczyciel slużby kryminalnej w KPMO Łosice, czlowiek cieply, szlachetny, dzielny nie zyje. Nieprzejednany w walce ze złem i bezwzględny dla bandytów i złodziei, a współczujacy dla ofiar i skrzywdzonych. Taki Krzysztof byłesł i taka jest prawda. Zmarłeś na wylew, bo nie mogłeś znieść tego, że panstwo polskie krzywdzi tych, ktorzy walczyli z bandytami i oprawcami, a teraz ich samych nazywa sie nie wiadomo dlaczego bandytami i oprawcami. To Cię denerwowalo i podnosiło ciśnienie. My kryminalni jestesmy szczególnie uczuleni na bezprawie i zlo. A takie nas dotknelo i Ty jestes jego ofiarą. Ziemia łosicka i jej mieszkańcy przyjmuja Ciebie jak Syna tej ziemi.
Spoczywaj w pokoju ! Czesc Twojej pamieci !!!
                                                                                                                                                                       Wojciech Raczuk"

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 marca 2019 r. w kościele przy Rynku w Łosicach o godz. 13.00, po czym zmarły spoczął na miejscowym cmentarzu.
 

mł. insp. w st. spocz. ZYGMUNT KAZIMIERCZAK (1945-2018)

W dniu 26 sierpnia 2018 r. po ciężkiej chorobie odzszedł w wieku 73 lat mł.insp. Zygmunt Kazimierczak - wieloletni wykładowca, dowódca i kierownik Zakładu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Msza św. pogrzebowa odbyła się 1 września 2018 r. w kościele parafialnym pw. św. Jana Kantego w Legionowie. Zmarły spoczął w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu. 

 

nadinsp. w st. spocz. JÓZEF JERZY SEMIK (1949-2018)


Z głębokim żalem informujemy że zmarł nadinsp. Józef Jerzy Semik, były zastępca Komendanta Głównego Policji Jana Michny i podsekretarz stanu w MSWiA a wcześniej zastępca małopolskiego komendanta policji. 
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 12.20 na Cmentarzu Kraków - Batowice.
Rodzinie i Bliskim  składamy wyrazy współczucia!

ppłk w st. spocz. JERZY KONRAD PACZUSKO (1931-2018)

W dniu 14 sierpnia 2018 roku na Cmentarzu Komunalnym w Białymstoku rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali ppłk Jerzego Konrada Paczusko, emeryta policyjnego, przede wszystkim kolegę i przyjaciela. 

 

  • 4 marca 2019

JANINA JUZWA (1950-2018)

28 kwietnia 2018 r. na Cmentarzu Centralnym Opole-Półwieś liczna rodzina oraz kilkuset przyjaciół i znajomych, a wśród nich liczne grono emerytów policyjnych, pożegnało Janinę JUZWA, Mamę, Teściową, Babcię oraz lubianą i uczynną Koleżankę, która służbę w resorcie spraw wewnętrznych pełniła w latach 1969-2003. Dotknięta ustawą represyjną, w lipcu 2017 r. złożyła odwołanie od decyzji ZER. Sprawiedliwości nie doczekała.
Cześć Jej Pamięci!
 

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved