DARIUSZ KRZYSZTOF ROZENEK

Dariusz Krzysztof Rozenek – emerytowany policjant, kandydat na Posła na Sejm RP, startuje z 20 miejsca listy KW Lewica w okręgu wyborczym nr 19

Wykształcenie wyższe - absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Nauk Społecznych, politolog, odbył szereg szkoleń specjalistycznych w Federalnym Biurze Śledczym (FBI) w Budapeszcie, Federalnym Urzędzie Kryminalnym (BKA)  w Wiesbaden, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Były policjant Komendy Głównej Policji -  Biura dw. z Przestępczością Zorganizowaną, Centralnego Biura Śledczego – ekspert ds. terroryzmu, ekspert ds. bezpieczeństwa i Komendy Stołecznej Policji – Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Naczelnik Wydziału dw. z Korupcją, Radca Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, twórca specjalnej sekcji dw. z pedofilią.
Odznaczony srebrnym i brązowym Krzyżem Zasługi, złotą i srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” , członek International Police Association, 


Drodzy Warszawiacy!

Przez cały okres swojej pracy zawodowej zajmowałem się bezpieczeństwem, i nadal się zajmuję. Czas przywrócić w Polsce praworządność i poszanowanie prawa. Nie ma zgody na to by jakakolwiek władza odbierała prawa nabyte, pozbawiała ludzi pracy ze względu na inne poglądy  polityczne czy religię. Nie ma mojej zgody na odpowiedzialność zbiorową. Obiecuję, że zrobię wszystko by pociągnąć do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu i Sądami Powszechnymi wszystkich tych, którzy łamali polską Konstytucję. 
Każda Polka i Polak zasługują na to, by w czasie choroby otrzymywali 100 procent wynagrodzenia. Nikt nie choruje dla przyjemności. Dlatego państwo powinno dbać o swoich obywateli, by okres leczenia był jak najkrótszy, a pracownik nie powinien być dodatkowo karany utratą części uposażenia za to, że zachorował.
Będę namawiał wszystkich posłów, bez względu na reprezentowane środowiska polityczne, by wprowadzić w szkołach średnich, kosztem jednej godziny lekcji religii, zajęcia obejmujące kurs na prawo jazdy i pierwszą pomoc przedmedyczną. Zajęcia te byłyby finansowane przez państwo. 
Zniesienie penalizacji za posiadanie i uprawianie marihuany, co w sposób znaczący wesprze leczenie nowotworów. 
Nie zapominam o emerytach i rencistach. Najniższa emerytura i renta na poziomie 1600 zł i nieopodatkowane.
Nie jestem politykiem, tylko Polakiem, któremu nie jest obojętne łamanie prawa. Nie chcę stać dłużej z boku i przyglądać się, jak moja ojczyzna coraz bardziej jest alienowana w Europie. Czas to zmienić. Chcę by moje dzieci żyły w kraju, z którego będą dumni, gdzie brat nie będzie występował przeciwko bratu. 
Mam nadzieje, że mi zaufacie, a ja Was nie zawiodę. Do zobaczenia przy urnie wyborczej.
Człowiek jest najważniejszy. 

Dariusz Rozenek

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)