MAREK JELENIEWSKI

Marek. K. Jeleniewski - emerytowany policjant - kandydat na Posła na Sejm RP, startujący z 5 miejsca listy KW Lewica w okręgu wyborczym nr 4.

Prawnik, politolog, dr. nauk humanistycznych, dr. hab. nauk społecznych. Kształcił się w bydgoskim „Mechaniku” oraz na uniwersytetach w Poznaniu, Warszawie i Baton Rouge (USA).
Ma za sobą dwadzieścia sześć lat służby w policji m.in. jako negocjator antyterrorystyczny, rzecznik komendanta wojewódzkiego i pełnomocnik do spraw integracji z Unią Europejską. 
Od roku 2003 pracownik naukowy na uniwersytetach w Bydgoszczy i Warszawie. 
Autor m.in. 25 książek o Bydgoszczy i regionie oraz kilkuset publikacji prasowych, audycji radiowych i telewizyjnych. Członek licznych towarzystw m.in. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.


Szanowni Państwo!
Koleżanki i Koledzy!

W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszej ojczyzny, zdecydowałem się na start do Sejmu RP. Uważam, że trzeba zatrzymać proces, który od czterech lat zżera Polskę.

Startuję z szóstego miejsca na liście Lewicy. Uważam , że dla myślącego wyborcy miejsce na liście nie ma znaczenia, że liczy się kandydat.

Całe dorosłe życie poświęciłem Bydgoszczy i regionowi. Przez 26 lat pracowałem w policji, a od roku 2003 jestem pracownikiem naukowym uniwersytetów w Bydgoszczy i Warszawie, gdzie wykładam prawo i politologię. Wypromowałem ok. 150 magistrów i licencjatów. 

Jeśli taka będzie Wasza wola będą bronić naszych interesów w Sejmie. A jest czego.

Marek. K. Jeleniewski

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)