MICHAŁ KAMIŃSKI

Michał Tomasz Kamiński urodził się 28 marca 1972 r. w Warszawie. Jest absolwentem XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego i Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom licencjata) oraz Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra.

Publiczną karierę rozpoczął w latach 90-tych w charakterze dziennikarza i reportera sejmowego, następnie został asystentem Marszałka Sejmu Wiesława Chrzanowskiego. Z kolei w 1995 r., podczas wyborów prezydenckich, został rzecznikiem prasowym komitetu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz, a w latach 2007-2009 był rzecznikiem prasowym Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W roku 2015 został Sekretarzem Stanu w Kancelarii Premier Ewy Kopacz.

Senator i Wicemarszałek Senatu X kadencji.
Poseł na Sejm III, IV i VIII kadencji.
Poseł do Parlamentu Europejskiego V, VI i VII kadencji.

W Senacie X kadencji jest:
- członkiem Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich,
- członkiem Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej,
- członkiem Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu,
- członkiem Komisji Nadzwyczajnej do spraw wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji, ich wpływu na proces wyborczy w Rzeczypospolitej Polskiej oraz reformy służb specjalnych.

Jest współzałożycielem Think Tank Instytut Myśli Państwowej, współautorem książki „Koniec PiS-u” i autorem sensacyjnej powieści „15 sierpnia”. W 1999 r. w ankiecie dziennikarskiej został wybrany na najlepszego mówcę parlamentu. Był dyrektorem rozgłośni radiowych w Łomży i Bydgoszczy.

Jest mężem Anny Kamińskiej, ojcem dwóch córek: Antoniny i Anastazji; miłośnikiem zwierząt, książek i sportu. Posługuje się biegle językiem rosyjskim, angielskim i niemieckim.

Wielki orędownik osób poszkodowanych skutkami represyjnej, aktywnie wspiera walkę o odzyskanie przez nich praw nabytych.

Kandydat „Trzeciej Drogi” do Senatu. Kandyduje w ramach Paktu Senackiego w okręgu wyborczym nr 41.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)