Odeszli na wieczną służbę

nadinsp. w st. spocz. JÓZEF JERZY SEMIK (1949-2018) Płonąca świeczka

nadinsp. w st. spocz. JÓZEF JERZY SEMIK (1949-2018)

SMUTNA RELACJA.......
W dniu wczorajszym uczestniczyłem w ostatniej drodze zmarłego generała Policji Józefa SEMIKA. Byłem jednym z kilkuset żałobników. W cmentarnej kaplicy odprawiona została Msza Św. przy trumnie zmarłego. Kondukt żałobny na miejsce spoczynku prowadziła Orkiestra Reprezentacyjna KO SG w Nowym Sączu i Kompania Honorowa KWP w Krakowie, funkcjonariusze Policji nieśli - odznaczenia i czapkę generalską Zmarłego.


Ostatnie słowa pożegnań głosili - gen. Policji w st. spocz. Janusz Wikariak w imieniu Stowarzyszenia Generałów Policji RP, jako kolejny - Kolega Zmarłego w imieniu absolwentów Leśnictwa WSR w Krakowie oraz Myśliwych PZŁ (którego czynnym członkiem był JS), jako ostatni pożegnał Zmarłego - b. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ryszard Kalisz. W mowach podkreślono - zasługi Zmarłego w tworzeniu nowoczesnej Polskiej Polcji, wprowadzaniu nowoczesnych metod wykrywczych i co najistotniejsze utworzenie Centralnego Biura Śledczego w Policji. Insp. P.Dzierżak - I Z-ca KWP w Krakowie wręczył Wdowie Barbarze - czapkę generalską. Złożeniu trumny do grobu towarzyszyła - salwa honorowa. Odegrany został też hymn myśliwski na rogu oraz "Cisza" na trąbce i Marsz Żałobny F.Chopina.


Wśród żałobników widziałem m.in. b.Ministra SW - K.Janika, kilku b.wiceministrów, b. Komendantów i Zastepców KGP, byłych Komendantów Wojewódzkich, Powiatowych i Komisariatów Policji, b. Szefa BOR, PSP, i służb WP. Obecny był Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP - insp. w st. spocz. Z.Czarnecki, Przewodniczący Stowarzyszenia Komendantów Policji insp. w st. spocz. A. Forgiel. W imieniu Prezydenta Miasta Krakowa wiązankę złożył gen. B. Klimek - Dyrektor w UM Krakowa.


ŻEGNAJ GENERALE !!!
Marek Hebda

stopka nekrogu

Do strony zbiorczej
Odeszli na wieczną służbę

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)