Aktualności

15 SIERPNIA – ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA ŻOŁNIERZY

Opublikowano: 13 sie 2023

Żołnierze
Weterani Żołnierskiej Służby
Pracownicy Wojska

Święto Wojska Polskiego to szczególny dzień dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Z tej okazji składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim żołnierzom, kombatantom, żołnierzom w rezerwie i w stanie spoczynku, weteranom  żołnierskiej służby, pracownikom wojska, a także członkom ich rodzin.

W imieniu własnym oraz całej społeczności Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej pragnę złożyć Wam podziękowania za rzetelną i sumienną służbę oraz zasługi w krzewieniu patriotyzmu, za odwagę, heroizm i gotowość do obrony wolności  i niepodległości kraju. To nie tylko troska o bezpieczeństwo Ojczyzny i  jej Obywateli, to również hołd składany wielu pokoleniom Polaków walczących o Ojczyznę.

Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek. Obowiązek żołnierza wobec Ojczyzny wygasa w dniu jego odejścia na wieczną wartę, obowiązek Ojczyzny wobec żołnierza nie wygasa nigdy.

Niech służba żołnierska dostarcza Wam satysfakcji ku chwale Ojczyzny, wielu powodów do dumy, poczucia spełnionego obowiązku oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

Szczególne wyrazy uznania i podziękowania składam Waszym rodzinom i bliskim. To dzięki nim, ich wytrwałości i wsparciu możecie spełniać swoje marzenia i obowiązek wobec Ojczyzny.

Z wyrazami najwyższego szacunku

Przewodniczący
Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
płk dypl. w st. spocz. Henryk Budzyński

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)