Aktualności

74 ROCZNICA WYZWOLENIA WARSZAWY

Opublikowano: 30 sty 2019

W dniu 17 stycznia br. na Placu Marszałka Piłsudskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca 74 rocznicę zakończenia walk o Warszawę. Organizatorem był Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. W uroczystości wzięło udział ponad 200 osób. Wieńce i wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza złożyło ponad 20 delegacji, w tym przedstawiciele: prezydenta m. st. Warszawy, Zarządu Głównego ZŻWP, jednostek organizacyjnych Organizacji Mazowieckiej ZŻWP, ambasador i attache wojskowy Federacji Rosyjskiej, Zarządu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, delegacje byłych żołnierzy i funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służb Ochrony Państwa, innych stowarzyszeń zrzeszających byłych żołnierzy, a także jednej ze średnich szkół warszawskich. Uroczystość miała godny i podniosły przebieg do czego z pewnością przyczyniła się narracja kol. Leszka Pietrzaka.

Pomocy w organizacji uroczystości udzielił Dowódca Garnizonu Warszawa i żołnierze Żandarmerii Wojskowej, za co osobiście Jemu i wszystkim zaangażowanym żołnierzom należą się słowa szczególnego podziękowania.

Wieńce i wiązanki kwiatów zostały złożone również na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Delegacje poszczególnych kół Organizacji Mazowieckiej ZŻWP złożyły kwiaty w miejscach upamiętniających walkę o Warszawę.

(publikujemy za stroną internetową Związku Żołnierzy Wojska Polskiego)

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)