Aktualności

APEL DO PiS

Opublikowano: 10 lip 2017

Katastrofa smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. jest tragedią całego narodu polskiego. Ból i smutek zjednoczył wszystkich Polaków w tym dniu próby, a warszawiaków przyprowadził pod Pałac Prezydencki. Spontanicznie zapalając znicze w tym miejscu, oddawali hołd wszystkim ofiarom katastrofy.

To tragiczne wydarzenie, zamiast stać się fundamentem zgody narodowej, zostało w niegodny sposób wykorzystane przez PiS do bezpardonowej walki politycznej.

Tak zwane „miesięcznice smoleńskie” organizowane przez tą partię pod Pałacem Prezydenckim, mające z początku charakter uroczystości religijnych, upamiętniających pamięć ofiar katastrofy, z czasem zaczęły ów charakter zatracać, stając się miejscem coraz brutalniejszej agitacji politycznej. Dziś, służą wyłącznie brudnej propagandzie. Modlitwa i wspominanie ofiar, zastąpione zostały seansami nienawiści wobec nie tylko przeciwników politycznych PiS, ale wszystkich Polaków mających odmienne poglądy.

Środowisko funkcjonariuszy służb mundurowych, reprezentowane przez FSSM RP, domaga się godnego czczenia wszystkich 95 ofiar katastrofy, wśród których byli przedstawiciele prawie wszystkich polskich ugrupowań politycznych. Nie może być zgody na zawłaszczanie i wykorzystywanie przez PiS narodowej tragedii do prowadzenia gorszącej walki politycznej.

Dlatego apelujemy do polityków Prawa i Sprawiedliwości o zaprzestanie tego typu praktyk i wyrażamy poparcie dla wszystkich, którzy się takim praktykom sprzeciwiają (APEL OBYWATELI).

Prezydent FSSM RP
Zdzisław Czarnecki

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)