Aktualności

APEL PREZYDIUM FEDERACJI NA WYBORY DO EUROPARLAMENTU

Opublikowano: 21 maj 2024

A P E L
Prezydium Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

Członkowie Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych,
Koleżanki i Koledzy,

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Odbywać się będą w warunkach szczególnych, w sytuacji narastającego zagrożenia bezpieczeństwa naszego kraju. Polska stała się obiektem wojny hybrydowej. Sytuacja ta wymaga szczególnej mobilizacji i sprawnego działania wszystkich stowarzyszeń – członków Federacji.

Każde stowarzyszenie wchodzące w skład Federacji powinno aktywnie włączyć się w kampanię wyborczą. Nasza aktywność powinna koncentrować się na wspieraniu kandydatów posiadających wiedzę i kwalifikacje do zajmowania m. in. szczególnie ważną obecnie, problematyką bezpieczeństwa na forum Parlamentu Europejskiego.

Koleżanki i Koledzy,

Zbliżające się wybory zdecydują o przyszłości Europy i Polski na długie lata. Muszą one jasno dać do zrozumienia, że prawo, wolności i swobody obywatelskie są ważniejsze od interesów politycznych. Nie możemy oddać głosu na łamiących powyższe wartości.

Nie dajmy się nabrać na populistyczne, pseudo patriotyczne, pełne nienawiści hasła głoszone przez graczy politycznych, których celem nie jest budowanie wspólnoty europejskiej ale jej demontaż i wyprowadzenie z niej Polski.

Bądźmy za silną i odporną na zagrożenia Unią Europejską. Popierajmy zwiększanie unijnej gotowości obronnej. Powinniśmy być otwarci, pragmatyczni i realistyczni w obliczu stojących przed nami zmian i wyzwań.

Tymi wyzwaniami powinni zajmować się posłowie do Europarlamentu, którzy będą traktować zadania europosła jako misję służącą Polsce i Europie.

Kandydaci, którzy mogą podołać tym zadaniom są wśród nas. Znamy ich dobrze. Wesprzyjmy ich w kampanii wyborczej. Przez wiele lat oni pomagali nam, dziś my pomóżmy im. W dniu 9 czerwca idźmy do lokali wyborczych i oddajmy na nich głos.

Prezydium Zarządu
Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)