Aktualności

APEL WYBORCZY PRZEWODNICZĄCEGO FSSM RP

Opublikowano: 02 lip 2020

Warszawa, 02.07.2020 r.

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Znamy wyniki pierwszej tury wyborów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przed nami druga tura – 12 lipca 2020 r.   

Jako Federacja szesnastu organizacji służb mundurowych nie narzucamy nikomu z ich członków określonych zachowań wyborczych. Chcemy jednak wskazać na wyjątkowe okoliczności i Znaczenie tych wyborów dla przyszłości naszego Kraju, a także dla nas, funkcjonariuszy i żołnierzy w stanie spoczynku.

Wynik wyborów będzie miał szczególne znaczenie dla tych z nas, którzy zostali objęci represjami ustawy z 16 grudnia 2016 r. Obawiam się też, że będzie miał znaczenie dla sprawy zawisłej przed „Trybunałem Konstytucyjnym”, a tym samym dla spraw odwoławczych toczących się przed sądami okręgowymi.

Zjednoczona prawica, jeżeli nie zostanie powstrzymana, nie cofnie się przed rozszerzeniem represji na inne grupy społeczne (sędziów, prokuratorów, ludzi nauki i kultury). Nie zapomni również o naszym środowisku, żołnierzach i funkcjonariuszach służb mundurowych. To już zostało zapowiedziane. Według apologetów tej ustawy, proces „wymierzana sprawiedliwości” jeszcze się nie zakończył.

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Wiem, że wielu z nas nosi w sobie żal do środowiska politycznego Rafała TRZASKOWSKIEGO.  Ale tylko On jako jedyny ma szansę pokonać w drugiej turze wyborów obecnie urzędującego Prezydenta – A. Dudę. Prezydenta, który łamał Konstytucję, pogłębiał podziały w społeczeństwie, burzył podstawy ustroju demokratycznego, trójpodział władzy, tak potrzebną nam niezależność sądów i niezawisłość sędziów oraz podpisał haniebną ustawę represyjną uchwaloną 16 grudnia 2016 r.

Porzućmy symetryzm w stylu: „a Oni w 2009 r. jako pierwsi odebrali nam… itd.”. Widzimy takie wpisy na FB. To wszystko prawda, ale jednocześnie to nie czas na takie postawy. Nie możemy ograniczać się do kontestacji i „emigracji wewnętrznej”. Gra idzie o coś więcej. Musimy myśleć i postępować racjonalnie oraz skutecznie, uwzględniając aktualne realia polityczne. Nie możemy w nieskończoność zaklinać rzeczywistości.

Każdy, kto zapoznał się z programem Rafała TRZASKOWSKIEGO i obserwuje jego dotychczasową kampanię wyborczą wie, że Kandydat ten jest zaprzeczeniem Andrzeja Dudy. Oznacza to, że przywrócenie w Polsce zasad państwa prawa otworzy drogę do odzyskania należnych nam praw.

To są powody, dla których musimy, powtarzam - musimy!!! zmobilizować całe nasze środowisko do pójścia na drugą turę wyborów prezydenckich. Gra toczy się nie tylko o to kto wygra, ale też o demokrację. Nie ma chwili do stracenia. Liczy się każdy pojedynczy głos!

Nasz osobisty udział w tych wyborach jednak nie wystarczy. To za mało. Musimy przekonywać nasze rodziny, naszych bliskich, ludzi z naszego otoczenia, sąsiadów i współpracowników oraz znajomych do głosowania na Rafała TRZASKOWSKIEGO. Ukazujmy przy tym szkodliwość rządów PIS, tak w zakresie spraw bieżących, jak i dla przyszłości naszego Kraju. Przypominajmy afery PIS i uwłaszczanie się na majątku narodowym. Przykładów mamy mnóstwo. Możemy je z łatwością znaleźć na wielu portalach internetowych. Wskazujmy na autorytety, znane postacie (profesorów prawa, ludzi mediów, kultury i sztuki), popierające Rafała Trzaskowskiego. Porzućmy wszelkie malkontenctwo, to nie czas na grymasy i narzekania. Rozsyłajmy SMS-y i e-maile do wszystkich ze swoich kontaktów z wezwaniem (prośbą!) do głosowania na Kandydata opozycji demokratycznej. Musimy uruchomić wszelkie możliwe kanały porozumiewania się i wzajemnego komunikowania. Czasu mamy mało, ale próbujmy odkłamywać propagandę głoszoną w tzw. „mediach publicznych”, szczególnie wśród przyjaciół i znajomych z mniejszych miejscowości i wsi.

Wygrana jest w realnym zasięgu Kandydata demokratycznego. Wskazuje na to wynik pierwszej tury i ogólny stosunek 55-57% do 43%. Rzecz jednak w tym by to nasze opozycyjne 55-57% skłonić do głosowania 12 lipca 2020 r. Stąd też, jeżeli znamy wyborców Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza, a nawet Krzysztofa Bosaka, namawiajmy ich do głosowania na Rafała TRZASKOWSKIEGO, w imię demokracji, normalności i ratowania państwa prawa.

PAMIĘTAJMY, KAŻDY GŁOS NA WAGĘ ZŁOTA!

O wygranej może zdecydować niewielka liczba głosów. Dlatego też Ci z nas, którzy są członkami komisji wyborczych, mężami zaufania lub obserwatorami społecznymi, także w drugiej turze wyborów, powinni szczególnie wnikliwie czuwać nad przestrzeganiem prawa wyborczego i ustaleniem wyników głosowania w obwodach. Obawy o uczciwość tych wyborów nie muszą być bezpodstawne.

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Uwierzmy w sukces wyborczy. Nic jednak nie przychodzi łatwo, ale dajmy z siebie wszystko na co nas stać!  Działając w ten sposób będziemy mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku, tak wobec samych siebie, jak i naszych bliskich, których przyszłość nie może być nam obojętna.

Wybory, w których będziemy uczestniczyć, są przełomowe. Na dekady zadecydują o losach naszego Kraju. Na szali leży też nasz los!!!

W dniu 12 lipca 2020 r. MUSIMY ZWYCIĘŻYĆ!!!!

                                                                                                      PRZEWODNICZĄCY

                                                                       Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

      Zdzisław CZARNECKI

_________________________ Apel w formacie .pdf

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)