Aktualności

DAJMY SZANSĘ TRZASKOWSKIEMU

Opublikowano: 04 cze 2020

                                                                                                          Warszawa, 4 czerwca 2020 r.

Koleżanki i Koledzy!          

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca 2020 r. Termin ten został oficjalnie potwierdzony przez Marszałek Sejmu. Sejm opanowany przez Zjednoczoną Prawicę nie przyjął części poprawek zgłoszonych przez Senat w uchwalonej w dniu 12 maja 2020 r. ustawie o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego, zwaną potocznie ustawą „hybrydową”. Kryje ona w sobie zasadzki dla wyborców i opozycji. Wedle założeń procesem wyborczym ma rządzić Państwowa Komisja Wyborcza, w rzeczywistości sporo zależy od Marszałek Sejmu - Elżbiety Witek  i ministra zdrowia.

Od dnia 3 czerwca 2020 r. rozpoczęła się kampania wyborcza, która potrwa około 3 tygodni. Największe problemy organizacyjne dotkną nowych kandydatów, w tym nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej - Rafała Trzaskowskiego. 

Na zebranie niezbędnych 100 tys. podpisów obywateli (mających prawo wybierania do Sejmu), warunkujących rejestrację kandydata, pozostanie zaledwie kilka dni. Termin ten mija z dniem do 10 czerwca. Z uwagi na konieczność przeliczenia zebranych podpisów przed ich dostarczeniem do Państwowej Komisji Wyborczej czasu tego będzie jeszcze mniej.

Koleżanki i Koledzy!

Naszym zadaniem jest wspieranie wszystkich kandydatów wiernych ideałom demokratycznym i Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Jednym z nich jest obecny Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W związku z tym zwracamy się do Was! Zaangażujcie się w zbieranie podpisów popierających Rafała Trzaskowskiego. Podpisy możemy zbierać sami, ale możemy również informować o miejscach publicznej zbiórki wskazanych przez Komitet Wyborczy.          

Wiem, że wielu „mundurowych” ma uzasadniony żal do desygnującej tego kandydata formacji politycznej. Niemniej jednak powinniśmy to zrobić w dobrze pojętym interesie naszego Kraju i naszym własnym!

Najskuteczniejsza formą jest tradycyjna zbiórka podpisów w miejscach publicznych (ciągi komunikacyjne, miejsca handlowe itp.). Dlatego też śledźcie informacje w środkach masowego przekazu oraz komunikaty zamieszczane na stronie internetowej Koalicji Obywatelskiej (https://platforma.org/). Sugerujemy też wchodzenie na stronę internetową FSSM (https://www.fssm.pl/). Informacje o organizacji zbierania podpisów będzie też można uzyskać w biurach regionalnych PO (http://bip.platforma.org/struktury_regionalne/ oraz https://trzaskowski2020.pl ).

                                                                                     Przewodniczący
                                                           Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
                                                                                  / Zdzisław Czarnecki/

 

_________________________________________

TUTAJ - Formularz do zbierania podpisów (do wydrukowania)

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)