Aktualności

FSSM RP PÓJDZIE W MARSZU 4 CZERWCA

Opublikowano: 01 cze 2023

Warszawski Marsz 4 czerwca jest organizowany przez Platformę Obywatelską z inicjatywy jej lidera Donalda Tuska w rocznicę pierwszych wolnych i demokratycznych (choć częściowo kontraktowych) wyborów do Parlamentu RP po tzw. transformacji ustrojowej.

Miał być manifestacją "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską". Ale po uchwaleniu przez pisowską większość sejmową ustawy „lex Tusk” i podpisaniu jej przez prezydenta Andrzeja D. będzie protestem nie tylko przeciw nieudolnej polityce gospodarczej czy antyunijnej polityce zagranicznej prowadzonej przez obecny obóz władzy. Przede wszystkim będzie protestem przeciwko łamaniu przez tę władzę Konstytucji RP i podstaw demokratycznego państwa prawa, jakim do niedawna była Polska.

Uczestnictwo w Marszu 4 czerwca zadeklarowały wszystkie prodemokratyczne opozycyjne partie  polityczne i ruchy społeczne. Ale udział w nim powinni wziąć wszyscy, niezależnie od wyznawanych sympatii politycznych, dla których Konstytucja, praworządność i demokracja są wartościami, których nie wolno łamać dla partyjnych korzyści i utrzymania władzy. Bowiem nie będzie to marsz dla Tuska, Czarzastego, Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza, ale po prostu dla Polski.

Trzeba pokazać „zjednoczonej prawicy”, że chociaż społeczeństwo dało jej mandat do rządzenia, to nie obejmuje on łamania prawa; że chociaż ma większość sejmową, to nie ma poparcia większości społeczeństwa. To będzie test naszej obywatelskiej postawy przed nachodzącymi wyborami do Parlamentu RP.

4 czerwca w Warszawie i innych miejscowościach, gdzie organizowane będą manifestacje dla tych, którzy do stolicy nie będą mogli przyjechać, z pewnością nie zabraknie emerytów mundurowych.

Wszystkich naszych sympatyków, którzy 4 czerwca będą w Warszawie, zapraszamy do wspólnego maszerowania z Federacją Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP oraz organizacjami ją tworzącymi.
Na miejsce zbiórki środowisk mundurowych Prezydium Zarządu FSSM RP wybrało rejon w pobliżu pomnika Prezydenta Ronalda Reagana oraz ul. Jana Matejki (od Al. Ujazdowskich do Sejmu). Spotykamy się tam o godz. 11:30 - 11:45, a następnie dołączymy do Marszu, który ruszy o godz. 12:00 z pobliskiego Placu Na Rozdrożu.

Zachęcamy do zabrania ze sobą flag lub innych oznaczeń organizacyjnych oraz oczywiście flag Polski i Unii Europejskiej.

Do zobaczenia na wspólnym Marszu.

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)