Aktualności

MANIFESTACJA W WAŁBRZYCHU

Opublikowano: 07 sie 2017

4 sierpnia 2017 r. o godzinie 21.00 na Placu Magistrackim w Wałbrzychu zebrali się przedstawiciele partii, stowarzyszeń, fundacji, oraz mieszkańcy naszego miasta.  Pojawili się między innymi przedstawiciele KOD-u, .Nowoczesnej, PO, partii Razem, Inicjatywy Polskiej, SLD, PSL, Unii Pracy i Kongresu Kobiet.
Manifestacja przebiegła pod hasłem "Obywatele dla Demokracji". Uczestnicy akcji mówili nie tylko o głośnych ostatnio zmianach dotyczących wymiaru sprawiedliwości, chociaż wiele słów padło na temat podpisanej przez Prezydenta RP ustawy o sądach powszechnych, ale również o łamaniu przez partię rządzącą konstytucji, zaburzaniu trójpodziału władzy, ograniczaniu podstawowych praw obywateli czy wycince i dewastacji puszczy. aby dać wyraz zaniepokojenia i niezadowolenia z działań podejmowanych przez partię rządzącą.
- Największą siłą naszych protestów są wałbrzyszanie, zwykli obywatele, którzy przychodzą z nami porozmawiać, wyrazić sprzeciw wobec opcji rządzącej - powiedziała Marta Wosak z Komitetu Obrony Demokracji. Platformę Obywatelską reprezentował były Minister Obrony Narodowej, poseł Tomasz Siemoniak. Odniósł się do najgłośniejszej ostatnio zmiany forsowanej przez PiS - reformy wymiaru sprawiedliwości. Porywające wystąpienie miał poseł Nowoczesnej – Michał Jaros. Do zgromadzonych przemawiali wszyscy przedstawiciele pozostałych partii i stowarzyszeń.
Korzystając ze „Śpiewnika obywatelskiego – Obywatele dla demokracji – Wałbrzych - 04.08.2017 r.” zgromadzeni odśpiewali oprócz Hymnu Polski , także „Odę do radości” oraz „Miejcie nadzieję” Jacka Wójcika.
Byliśmy także my, pokrzywdzeni ustawą represyjną . Swoimi podpisami wspomogliśmy obywatelski projekt ustawy złożony w Sejmie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety”.
Manifestujący zapowiedzieli, że w każdą środę będą spotykać się o godzinie 18 pod biurem poselskim Michała Dworczyka z Prawa i Sprawiedliwości, by rozmawiać o aktualnej sytuacji w kraju. Podczas spotkań udzielany będzie głos każdemu obywatelowi, który ma w tych kwestiach coś do powiedzenia.

S.D.
(imię i nazwisko znane redakcji)

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)