• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
  • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
  • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

ODSŁONIĘCIE POMNIKA IGNACEGO DASZYŃSKIEGO

  • sprawy federacji
  • 19 listopada 2018

Na szacunek i pamięć potomnych zasługują ci, którzy łączą, a nie dzielą. Taką postacią w historii Polski był bez wątpienia Ignacy Daszyński. Dla nas jego życie i działalność polityczna, to wzór postawy prawdziwego „propaństwowca”.
O Ignacym Daszyńskim sam Marszałek Józef Piłsudski, pomimo tego, że wiele ich różniło w poglądach dot. sprawowania władzy, powiedział: „nie wahał się poświęcić dla dobra Rzeczypospolitej swojej osoby, aby tylko dojść do porozumienia”.
Czy powiedziałby to dziś o tych, którzy obecnie sprawują w Polsce władzę, a którzy tak chętnie przywołują postać Marszałka i powołują się na jego dziedzictwo?  Z pewnością nie. Bo tych słów w żaden sposób nie można odnieść do żadnego z polityków dzisiejszej władzy, którzy nie uznają słowa „porozumienie”, którzy budują swoją pozycję na podziałach, szczują jednych Polaków przeciw drugim, dzieląc ich na różne „sorty” i cynicznie wykorzystując do tego ogólnie niską świadomość prawną społeczeństwa polskiego i typowo polskie przywary, takie jak zawiść. 
Ignacy Daszyński, to postać prawdziwego patrioty, którego postawa jest tak dalece przeciwna postawom dzisiejszych „patriotów” rządzących Polską, że ci chętnie by wyrwali karty jemu poświęcone z księgi pt. „Historia Polski”  (tak jak próbują wyrwać wiele innych kart, a czasem w ich miejsce napisać nowe).  Na szczęście księgę tę piszą wszyscy Polacy, a nie tylko "natchnieni" przez władzę bajkoPiSarze z IPN. Ze wszystkich jej egzemplarzy niektórych kart wyrwać ani przerobić nigdy nikomu się nie uda, tak jak nie udało się to dotąd wcześniejszym fałszerzom.
Dlatego delegacja FSSM RP bez wahania wzięła udział w odsłonięciu pomnika Ignacego Daszyńskiego 11 listopada 2018 r. w 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Wróć

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved