Aktualności

PAMIĘTAJMY O TYCH, CO ODCHODZĄ SPOŚRÓD NAS

Opublikowano: 21 sie 2018

Apel
do mundurowych emerytów, rencistów i funkcjonariuszy w służbie, do wszystkich, którzy czują więź z naszym środowiskiem!

Wśród nas, czasem obok, za ścianą, są sami i samotni. Nasi starsi koledzy, kiedyś przyjaciele, przełożeni lub podwładni. Odchodzą z tego świata często w ciszy i zapomnieniu. Nie ma ich kto pożegnać i towarzyszyć w ostatniej drodze. Tak nie powinno być!!!

Nie zawsze te smutne informacje docierają do organizacji zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, ale jeśli dotrą, przedstawiciele Federacji uczestniczą w uroczystościach pogrzebowych, bo taka jest potrzeba, bo tak nakazuje sumienie i jedność łącząca nasze środowisko.

Obok nas dzieją się życiowe tragedie a my o tym nie wiemy, jakby nas to nie dotyczyło a przecież właśnie nasze wsparcie, nasza obecność jest w takich chwilach bezcenna. Nauczmy się żegnać swoje koleżanki i kolegów z należnym im szacunkiem i godnością.

Brakuje w naszym środowisku właściwej komunikacji, niezbędnej w takich sytuacjach i zaangażowania. Oczekujemy od organizacji zrzeszonych w Federacji, monitorowania tego problemu, o przekazywanie wiedzy o zgonach, które nastąpiły zarówno w wyniku wprowadzenia represyjnej ustawy jak i innych losowych zdarzeń. Dać możliwość udziału naszej społeczności w tej ostatniej drodze naszych koleżanek i kolegów. 
Przypadki śmierci będącej skutkiem wspomnianej ustawy zapisywane są w „Białej Księdze” ale musimy o nich wiedzieć, mieć informacje. Na chwilę obecną, jest to wiedza szczątkowa, często uzyskiwana przypadkowo z komunikatorów, Facebooka, Internetu, „pocztą pantoflową”. Wiemy, że liczba zgonów jest zdecydowanie większa niż ta zapisana w „Białej Księdze”, dlatego potrzebujemy sprawdzonych informacji.

Apelujemy o przekazywanie do FSSM RP oraz organizacji zrzeszonych informacji o zgonach i uroczystościach pogrzebowych naszych koleżanek i kolegów, aby mogło w nich uczestniczyć jak najwięcej przedstawicieli środowiska mundurowego.

Aktywizujmy nasze środowisko, niech nie będzie obojętne. Tym, którzy odchodzą, często po wielu latach służby, należy się nasza obecność, szacunek i cześć a przede wszystkim PAMIĘĆ!!!

                                                                                                                            /Zdzisław Czarnecki/
                                                                                                                            Prezydent FSSM RP

Wszelkie informacje nt. zgonów w zw. z ustawą represyjną należy zgłaszać na adres FSSM: sekretariat@fssm.pl lub bezpośrednio do kol. Grażyny Piotrowicz na adres: grazyna.piotrowicz@fssm.pl
Nekrologi prosimy przesyłać na adres: nekrologi@fssm.pl   

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)