Aktualności

PANI PREZYDENTOWA JOLANTA KWAŚNIEWSKA SPOTKAŁA SIĘ Z DELEGACJĄ PAŃ REPRESJONOWANYCH USTAWĄ Z 16 GRUDNIA 2016 R.

Opublikowano: 18 cze 2018

Po otrzymaniu kilkunastu listów z życiorysami od kobiet pokrzywdzonych haniebną ustawą z 16 grudnia 2016 r. i wzruszającego Apelu z prośbą o spotkanie, Pani Prezydentowa JOLANTA  KWAŚNIEWSKA  w dniu 13 czerwca br. przyjęła w biurze swojej Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, delegację przedstawicieli byłych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, żon emerytowanych funkcjonariuszy oraz wdów po zmarłych funkcjonariuszach służb mundurowych.

Tematem spotkania było omówienie negatywnych skutków wprowadzenia tej represyjnej ustawy, niezgodnej z Konstytucją RP, prawem polskim i prawem Unii Europejskiej oraz przedstawienie warunków socjalno-bytowych rodzin mundurowych. Poruszono też zagadnienia związane ze stosunkiem Państwa do emerytów mundurowych, którzy swoją służbę już zakończyli.

Pani Prezydentowa JOLANTA KWAŚNIEWSKA zapewniła, że podczas spotkań będzie informować o represji ze strony partii rządzącej, która uchwaliła tę haniebną ustawę, wobec emerytów, rencistów inwalidzkich oraz wdów i sierot po funkcjonariuszach mundurowych.
Nadmieniła, że 10 października br. w Katowicach będzie uczestniczyć w Kongresie Kobiet, na który serdecznie zaprosiła przedstawicielki delegacji. Pani Prezydentowa zwróciła szczególną uwagę na dużą aktywność i zaangażowanie Kobiet, które walczą o przywrócenie godności i honoru emerytowanym funkcjonariuszom oraz wdowom i sierotom po zmarłych funkcjonariuszach służb mundurowych. Zaznaczyła, że „Siła jest w Kobietach”.

Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej, miłej atmosferze, co jest zasługą Pani Prezydentowej.

Za zorganizowanie tak ważnego spotkania duże podziękowania należą się byłym Dowódcom Biura Ochrony Rządu: gen.bryg. Mirosławowi Gaworowi i gen.bryg. Pawłowi Marianowi Bielawnemu, którzy byli razem z nami.

Przedstawiciele delegacji serdeczne podziękowania kierują na ręce Pani Prezydentowej JOLANTY  KWAŚNIEWSKIEJ i Pana Prezydenta ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO, którzy popierają działania byłych funkcjonariuszy i ich rodzin w walce o odzyskanie słusznie nabytych, a haniebnie odebranych, praw emerytalno-rentowych.

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)