Aktualności

POLICJANT ZGINĄŁ NA SŁUŻBIE

Opublikowano: 04 gru 2017

APEL O WSPARCIE DLA JEGO RODZINY

Koleżanki i Koledzy

W dniu dzisiejszym w związku z tragiczna śmiercią policjanta na służbie w miejscowości Wisznia Mała nasz zielonogórski Komitet Protestacyjny przy FSSM zebrał wśród swoich członków spontanicznie kwotę 500 zł ,celem przekazania jej dla rodziny ww. funkcjonariusza, który osierocił dwójkę dzieci w wieku 8 i 12 lat . W związku z tym, w dniu dzisiejszym nawiązałem kontakt z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. dolnośląskiego Piotrem Malonem, celem uzgodnienia formy przekazania powyższej kwoty. Proszę o rozpropagowanie naszej inicjatywy wśród innych komitetów.

                                                                                                                        Z poważaniem                                                                                                                   Andrzej Czerniejewski

Ten list trafił na skrzynkę mailową Federacji zaledwie kilkanaście godzin po tym tragicznym zdarzeniu. Zginął nasz Kolega. I nie ważne czy znaliśmy Go osobiście, czy nie, był jednym z nas – policjantem, funkcjonariuszem służb mundurowych. Dlatego Jego śmierć jest dla nas w sposób szczególny bolesna. My, decydując się na wstąpienie do służby wiedzieliśmy, że ryzyko utraty życia jest w nią wpisane, o czym przypominają nam słowa roty przysięgi policyjnej czy wojskowej. Ale nasze rodziny nie zawsze w pełni zdają sobie z tego sprawę, a nawet jeśli, to nigdy nie były, nie są i nie będą na to przygotowane. Gdy jednak się zdarzy, należy im się nie tylko współczucie ale przede wszystkim wsparcie (także finansowe), bo ich świat już nigdy nie będzie taki jak wcześniej. To jesteśmy rodzinom poległych Kolegów po prostu winni.

FSSM RP w pełni popiera inicjatywę Kolegów z Zielonej Góry i apeluje do członków wszystkich sfederowanych stowarzyszeń, związków i organizacji oraz naszych sympatyków o przyłączenie się do niej.

Wpłat można dokonywać na konto PKO BP  87 1440 1156 0000 0000 1172 5748 , wpisując w tytule przelewu ”Pomoc rodzinie Mariusza”.

Więcej informacji na stronie NSZZ POLICJANTÓW WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO – organizatora zbiórki.

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)