Aktualności

PRZEDSTAWICIELE KLUBU GENERAŁÓW I ADMIRAŁÓW RP
ROZMAWIALI Z POSŁAMI KO

Opublikowano: 31 mar 2023

29 marca br. na zaproszenie Przewodniczącego Klubu Generałów i Admirałów RP wziąłem udział w spotkaniu z posłami Koalicji Obywatelskiej Borysem Budką i Tomaszem Siemoniakiem. Dyskusja toczyła się wokół problemów obronności, sytuacji w kraju oraz pogarszających się warunków działania stowarzyszeń „mundurowych”.

Korzystając z okazji zadałem posłom pytanie jak realizowana jest obietnica Donalda Tuska złożona emerytowi wojskowemu podczas spotkania w Tychach dotycząca „drugiej emerytury”. Borys Budka odpowiedział, że powołany został zespół, na czele którego stoi  były wiceminister obrony narodowej Czesław Mroczek. Zespół ten przygotowywał projekt nowelizacji ustawy emerytalnej. Posłowie zdają sobie sprawę, że znikome są szanse na jej uchwalenie w obecnej kadencji parlamentu.

Tomasz Siemoniak przyznał, że nie przewidział skutków, wywołanych przez decyzję o zmianie Ceremoniału Wojskowego, która na skutek działań IPN-u rażąco ograniczyła możliwość wyznaczania wojskowej asysty honorowej na pogrzeby zmarłych żołnierzy.

Przewodniczący FSSM RP
Henryk Budzyński

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)