Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA FSSM RPKRS 0000342738

Opublikowano: 07 lut 2022

Zbliża się okres rozliczania podatku dochodowego za rok 2021. Jak co roku przypominamy o możliwości przekazania 1% tego podatku dla dowolnej organizacji pożytku publicznego i, że są to pieniądze, których przekazanie nie obciąża budżetów domowych darczyńców.

Pamiętajmy, że jeśli w zeznaniu podatkowym nie wskażemy organizacji, której chcemy przekazać pieniądze z 1% podatku, to wylądują one w „worku” zwanym budżetem i o tym, kto je dostanie zdecyduje „totalna władza”. Wówczas, być może  trafią one np. do TVP i mediów propisowskich, wspierając propagandę kłamstw i nienawiści wobec osób myślących odmiennie niż "zjednoczona prawica", być może trafią do imperium medialno-finasowego o.Rydzyka, a być może trafią do Funduszu Patriotycznego i Narodowego Instytutu Wolności – instytucji nadzorowanych przez wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, które hojnie finansują neofaszystowskich bojówkarzy Roberta Bąkiewicza.

Nie pozwólmy władzy decydować za Nas! Wybierzmy Sami!

My oczywiście Apelujemy o wsparcie finansowe w postaci odpisu 1% od podatku dochodowego za rok 2021 na rzecz Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, zwracamy się do wszystkich osób ceniących praworządność, o zachowanie której Federacja walczy z całych sił, o wsparcie finansowe naszych przedsięwzięć. WASZE pieniądze pozwalają nam działać na rzecz całego środowiska emerytów i rencistów służb mundurowych, a zwłaszcza osób represjonowanych haniebną ustawą z 16 grudnia 2016 r. W ubiegłym roku wielu emerytów mundurowych oraz przyjaciół naszego środowiska zaufało Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP i przeznaczyło 1% podatku dochodowego na jej działalność. Z tego tytułu na konto Federacji wpłynęło ponad 65 000 zł. Pamiętajcie o nas i teraz.

Wystarczy w rozliczeniu podatkowym za rok 2021 wpisać nr KRS – 0000342738 i w ten prosty sposób przekazać 1% swojego podatku na Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli działać dalej.

Przewodniczący, Zarząd i działacze FSSM RP

_________________________
Zasady tegorocznego rozlicznenia podatku dochodowego za rok 2021 oraz odliczania 1% podatku na OPP można znaleźć na stronach Ministerstwa Finasów np. https://www.gov.pl/web/finanse/rozliczenie-pit---informacja-dla-emerytow-i-rencistow2

__________________________
Formularze do wydruku:    PIT-36,    PIT-37,    PIT-OP


UWAGA!
Coraz więcej osób rozlicza się elektronicznie przez internet. Można tam znaleźć wiele stron, które oferują rozliczenia podatkowe on-line, ale zdecydowanie rekomendujemy rozliczanie się bezpośrednio przez stronę Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ (z wykorzystaniem profilu zaufanego), ponieważ powierzanie naszych wyjątkowo ważnych i wrażliwych danych osobowych różnym „pośrednikom” może być niebezpieczne! Poza tym, formularze (także te interaktywne) na innych stronach mają z reguły już wypełnione pola dot. odpisu 1% podatku i nie pozwalają na wpisanie dowolnego nr KRS.
Nie polecamy także instalowania na komputerach programów do obliczania podatków, zwłaszcza takich, które nie pozwalają na dokonanie symulacji obliczeń bez wypełnienia pól z danymi osobowymi.

 

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)