Aktualności

SOLIDARNI Z REPRESJONOWANYMI – TORUŃ, 7 GRUDNIA 2019

Opublikowano: 03 gru 2019

"16 grudnia 2016 roku rządzący dopuścili się bezprecedensowego bezprawia legislacyjnego. Większość sejmowa uchwaliła tzw. ustawę represyjną wykluczającą ekonomicznie i społecznie żołnierzy i funkcjonariuszy mających epizod w służbach specjalnych PRL. Ludzie ci od 1989 roku, po pozytywnej weryfikacji, budowali struktury nowych instytucji niezbędnych do utrzymania ciągłości państwa polskiego."
(fragment książki Mariana Szłapy pt.  Na stos")

Zapraszamy na Konferencję z udziałem represjonowanych funkcjonariuszy i żołnierzy, przedstawicieli Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych, polityków, prawników, organizacji pozarządowych i zwykłych "szarych ludzi" zatroskanych stanem demokracji w Polsce.

16 grudnia 2019 roku mijają trzy lata od momentu wprowadzenia ustawy represyjnej. Ocalmy od zapomnienia tych, którzy w wyniku bezprawia legislacyjnego "odeszli na wieczną służbę", pomóżmy tym wszystkim, w stosunku do których zastosowano odpowiedzialność zbiorową.

Patronat honorowy: Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński
Patronat merytoryczny: Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego, Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych
Organizatorzy: Obywatelski Toruń, Obywatele RP

Konferencja odbędzie się 7 grudnia 2019 r. w Toruniu w godz. 15:00 - 19:00.


Uwaga! Organizatorzy zakończyli już przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w Konferencji. Zapraszamy do oglądania transmisji, która będzie dostępna na stronach facebookowych Obywateli RP i FSSM RP - NiezaSŁUŻYLIŚMY.


A tak wygląda Toruń przed Konferencją:

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)