Aktualności

W MIĘDZYNARODOWYM DNIU WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI IDŹMY DO SĄDÓW

Opublikowano: 16 maj 2017

23 maja 2017 r. w Międzynarodowym Dniu Wymiaru Sprawiedliwości sędziowie chcą zaprosić wszystkich do skorzystania z obywatelskiego prawa do uczestniczenia w planowanych na ten dzień rozprawach jako widowni.
Część naszego środowiska emerytów służb mundurowych wystąpiła z inicjatywą, byśmy z tego zaproszenia skorzystali i swoją gremialną obecnością w sądach wyrazili poparcie dla niezależności władzy sądowniczej w Polsce, zagrożonej planami „reform” min. Ziobry.

Sędziowie stali się kolejną grupą zawodową, którą władza od pewnego czasu stygmatyzuje tak samo jak i nas - emerytów mundurowych. Używa do tego, podobnie jak i w naszym przypadku, przede wszystkim nachalnej nagonki medialnej. Wykorzystując pojedyncze przypadki sędziów - „czarnych owiec”, kształtuje w społeczeństwie fałszywy obraz całego środowiska sędziowskiego, jako rzekomo postpeerelowskiego, skorumpowanego i uwikłanego w przeróżne „układy”. Wszystko po to, by tak jak w naszym przypadku, uzyskać społeczne przyzwolenie dla swoich niezgodnych z prawem działań. Teraz, wbrew Konstytucji, pod płaszczykiem reform, Władza Wykonawcza przy użyciu Władzy Ustawodawczej chce podporządkować sobie WŁADZĘ SĄDOWNICZĄ.

Dlatego FSSM RP przyłącza się do tej inicjatywy.

Powinniśmy pokazać tym wszystkim Sędziom, dla których prawo nie jest przedmiotem politycznej korupcji, że nie są sami, że solidaryzują się z nimi ludzie którzy w swojej pracy zawodowej na bieżąco wykonywali i stosowali prawo w praktyce. Oni liczą na pomoc i wsparcie. Razem z nimi brońmy niezależnych Sądów (co jednak nie oznacza, że będziemy bronić wszystkich zasiadających w nich sędziów).

23 maja 2017 r. (np. w godz. 11,00 – 13.00) pokażmy się na rozprawach we wszystkich sądach w kraju. Wskazane byłoby, byśmy byli jednoznacznie identyfikowalni. Zwłaszcza w Wydziale XIII Sądu Okręgowego w Warszawie przy ul. Płockiej 9 , gdzie wszyscy będziemy składać odwołania od decyzji ZER obniżających nasze emerytury.

Pokażmy też, że jesteśmy pełnoprawnymi członkami społeczeństwa obywatelskiego i zabierzmy ze sobą białe róże, jako znak naszej patriotycznej postawy.

Grupy „zorganizowane” prosimy o powiadomienie o naszych "pokojowych" zamiarach Prezesów Sądów/ Administracji sadowej.

FSSM RP

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)