Aktualności

PUBLICZNA ZBIÓRKA PODPISÓW W KATOWICACH RUSZYŁA JAK BURZA

Opublikowano: 05 gru 2017

Od dnia 04.12.2017 r. w Katowicach, na Rynku przy Teatrze Śląskim członkowie SEiRP oraz  osoby wspierające środowisko represjonowanych mundurowych woj. śląskiego rozpoczęli zbiórkę podpisów pod OIU FSSM RP (szczególy TUTAJ). Duże wsparcie otrzymaliśmy od KOD w  Katowicach, który użyczył nam namiotu do zbiórki podpisów. Mamy także wsparcie członka Zarządu SLD - Pana Jakuba Nowaka, który aktywnie pomagał w zbiórce.
Pomimo licznych obowiązków zaszczycili nas swoją obecnością  Posłowie na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej - Pani Ewa Kołodziej i Pan Marek Wójcik, którzy aktywnie pomagają nam  w zbieraniu podpisów pod OIU. Była też z nami do końca pani, która ukończyła 77 lat - mama koleżanki pokrzywdzonej ustawą z 16.12.2016 r.

Należy podkreślić, że już pierwszego dnia w ciągu 3 godzin zebraliśmy ponad 200 podpisów. Zarówno osoby starsze jak i młodzież /studenci/ bardzo chętnie składali podpisy pod projektem ustawy. Popierając naszą aktywność podkreślali, że emerytury, renty inwalidzkie i renty rodzinne są prawami nabytymi i nie należy ich obniżać. Zaznaczali, iż praca w służbach mundurowych jest bardzo ciężka i niebezpieczna. Pomimo złej pogody, wśród ludzi było duże zainteresowanie .

Naszym hasłem jest: STOP!!!  BEZPRAWIU!!!  POMÓŻ NAM.

APELUJEMY I ZACHĘCAMY DO TAKICH AKCJI. WYJDŹMY DO LUDZI.

Będziemy na bieżąco informować o zbiórce podpisów pod OIU w Katowicach.                                                                                                                       

Koordynator 
Śląskiego Komitetu Protestacyjnego Emerytów Służb Mundurowych

Ewa Macek

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)