• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

AKTUALNOŚCI


 • sprawy federacji
 • 15 listopada 2018

DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, ZORGANIZOWANYCH PRZEZ KONWENT GENERAŁÓW RP I FSSM RP

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom zorganizówanych 8 listopada br. przez FSSM RP i Konwent Generałów RP, uroczystych obchodów "100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz uczczenia pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy poświęcili swe życie w służbie Ojczyźnie".
Specjalne podziękowania Prezydent FSSM RP Zdzisław Czarnecki skierował do wszystkich organizacji, których poczty sztandarowe uświetniły Mszę św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego oraz uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Podobne podziękowania zostały takżę przesłane na ręce Biskupa Polowego Wojska Polowego Józefa Guzdka i Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna

INFORMACJA PRAWNA DOT. EKWIWALENTU ZA NIEWYKORZYSTANY URLOP

Zgodnie z zapowiedzią z 8 listopada br. publikujemy Informację Prawną dot. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 30 października 2018 r. (sygn. K 7/15), w sprawie wniosku Zarządu Głównego NSZZ Policjantów dotyczącego ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i zasad jego obliczania, w tym wzór Wniosku o ponowne ustalenie i wypłacenie ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop.

 • sprawy federacji
 • 8 listopada 2018

MASZEROWANIE 11 LISTOPADA TO NIE JEDYNY SPOSÓB NA UCZCZENIE 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Maszerowanie ramię w ramię z przedstawicielami łamiącej Konstytucję RP władzy lub skrajnie prawicowych faszyzujących organizacji, nie jest chyba najlepszym pomysłem na świętowanie
11 Listopada, zwłaszcza w 100-ną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Należy raczej pokazać tym ludziom, że ma się ich dokładnie w tym samym miejscu, w którym oni mają Polskę, jej Konstytucję i porządek prawny (i nie mamy tu na myśli serca) - niech maszerują sami.

My proponujemy udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Inacego Daszyńskiego, która odbędzie się 11 listopada o godz. 13.00 na Placu Na Rozdrożu w Warszawie.
Wprawdzie pomnik powstał z inicjatywy SLD ale w jego budowę zaangażowani byli przedstawiciele w zasadzie wszystkich opcji i partii politycznych.
Jak powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD, szef Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ignacego Daszyńskiego:
„Chciałbym, żeby spotykali się przy nim ludzie różnych opcji, a na czas tych spotkań odkładali polityczne maczugi”.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 8 listopada 2018

EKWIWALENT ZA NIEWYKORZYSTANY URLOP ZA NISKI!

KOMUNIKAT
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Koleżanek i Kolegów wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 30 października 2018 r. (sygn. akt K 7/15), opublikowanym 6 listopada 2018 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 2102), uznającym art. 115a ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687, ze zm.) za niezgodny z Konstytucją RP informujemy, że najszybciej jak to tylko będzie możliwe, nie później jednak, niż w ciągu kilku najbliższych dni, opublikujemy wyczerpującą „Informację” dotyczącą skutków prawnych tego orzeczenia, ze wskazaniem dalszego trybu postępowania dla zainteresowanych odzyskaniem należnych środków w ramach ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop.
Niezorientowanym wyjaśniamy, że wskazany wyżej Wyrok TK został wydany w sprawie wniosku Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, dotyczącego ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy oraz krzywdzących zasad jego obliczania. Szczegółowe kwestie z tym związane zostaną przedstawione w zapowiedzianej „Informacji Prawnej”. (Wiecej na ten temat TUTAJ).

KOMISJA PRAWNA FSSM RP

 • sprawy federacji
 • 8 listopada 2018

APEL GENERAŁÓW I ADMIRAŁÓW RP

Publikujemy "APEL GENERAŁÓW I ADMIRAŁÓW RP", odczytany dziś przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie podczas zorganizówanych wspólnie przez FSSM RP i Konwent Generałów RP, uroczystych obchodów "100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz uczczenia pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy poświęcili swe życie w służbie Ojczyźnie".
(TUTAJ VIDEO)

 • sprawy federacji
 • 7 listopada 2018

POPIERAMY PROTEST FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP w pełni popiera protest i wszelkie działania policjantów i funkcjonariuszy służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, zmierzające do poprawy warunków pełnienia służby, podniesienia uposażeń i przywrócenia pełnopłatnych zwolnień lekarskich oraz wcześniejszych (korzystniejszych) przepisów emerytalnych. My, byli żołnierze i funkcjonariusze, doskonale wiemy, czym jest i jakiego poświęcenia wymaga służba. To poświęcenie i ogromna odpowiedzialność muszą być adekwatnie rekompensowane.
Dlatego Wy, nasi młodsi Koleżanki i Koledzy – wszelkimi dostępnymi prawem sposobami doprowadźcie do tego, by rząd podjął z Wami konkretne rozmowy i nie dajcie się nabrać na jakieś czcze obietnice.
Jesteśmy z Wami!

 • sprawy federacji, komunikat
 • 2 listopada 2018

WSPÓLNIE UCZCIJMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy poświęciło i poświęca swe życie Polsce. Jej niepodległość, bezpieczeństwo obywateli i praworządność były i są dla nich zawsze nakazem nadrzędnym. I choć państwo polskie nie zawsze traktowało i traktuje ich należycie, zwłaszcza na różnych "zakrętach" swej historii, dla nich słowo "Ojczyzna" nigdy nie było i nie będzie wytartym frazesem.
8 listopada br. FSSM RP wspólnie z Konwentem Generałów RP organizuje uroczyste obchody "100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz uczczenia pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy poświęcili swe życie w służbie Ojczyźnie".

 • sprawy federacji
 • 25 października 2018

100-LECIE UTWORZENIA SZTABU GENERALNEGO WP

Z okazji 100-ej rocznicy utworzenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego serdecznie pozdrawiamy wszystkich obecnych i byłych żołnierzy oraz pracowników, tej zasłużonej i jakże ważnej dla obronności kraju instytucji.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 19 października 2018

SKARGI NA DECYZJE MSWiA (Art.8a) ODDALONE PRZEZ WSA

W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sad Administracyjny w Warszawie rozpatrzył trzy skargi byłych funkcjonariuszy na decyzje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odmawiające wyłączenia przepisów art. 15 c, 22 a i 24 a „ustawy represyjnej”- (art. 8a). Wszystkie zakończyły się oddaleniem skarg b. funkcjonariuszy. 

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 18 października 2018

OPINIA SEJMU NT. USTAWY REPRESYJNEJ, CZYLI TRAGIKOMEDIA W 5 AKTACH

Jako Komisja Prawna FSSM, podobne jak wiele naszych Koleżanek i Kolegów, z uwagą obserwowaliśmy „fascynującą tragikomedię w pięciu aktach” wystawioną nam przez partię, nazywającą siebie przewrotnie „Prawo i Sprawiedliwość”.  Jak to w teatrze, nawet kiepskim, kurtyna kiedyś opada i przychodzi czas na oceny i recenzje. Spróbujmy więc dokonać takiej recenzji, oczywiście z uwzględnieniem wątku prawnego, czyli materii, która jakoś szczególnie nie ekscytuje ekipy obecnie rządzącej. Zrobimy to w układzie chronologicznym.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved