Aktualności

EMERYTURA BEZ PODATKU

Opublikowano: 07 sie 2018

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Emerytura Bez Podatku" działający pod egidą Polskiego Stronnictwa Ludowego rozpoczął zbiórkę podpisów pod projektem ustawy EMERYTURA BEZ PODATKU, określającym zasady zwolnienia od podatku dochodowego oraz składki zdrowotnej osób pobierających emerytury i renty. Projekt ten trafił pierwotnie do Sejmu jako projekt poselski ale głosami posłów PiS został odrzucony. Tym razem, jeśli Komitetowi uda się zebrać 100 000 podpisów poparcia, trafi tam jako projekt obywatelski i znów będziemy mogli sprawdzić, jak partia rządząca wywiązuje się z przedwyborczej obietnicy "wsłuchiwania się w każdy `głos społeczeństwa" (z własnego doświadczenia wiemy, że nie była to obietnica tylko obiecanka wyborcza).

Oczywiście w pełni popieramy Inicjatywę Ustawodawczej "Emerytura Bez Podatku" i to z kilku powodów. Po pierwsze, projekt zakłada, że emerytury i renty miałyby być wypłacane w kwotach brutto, co oznaczałoby znaczącą realną ich podwyżkę. Po drugie, nielogicznym wydaje się obecne rozwiązanie polegające de facto na przekładaniu pieniędzy z jednej państwowej kieszeni do drugiej. Państwo jedną ręką wypłaca emerytury i renty, jednocześnie drugą ręką część tych świadczeń zabiera, co przecież musi pociągać za sobą spore i zbędne koszty manipulacyjne. A jednocześnie wychodzi na to, że emeryci i renciści w pewnej części sami składają się na swoje emerytury i renty. I wreszcie emerytury i renty to świadczenia charakterze socjalnym, które naprawdę trudno nazwać dochodem.

Dlatego uważamy, że warto nie tylko poprzeć podpisem działania Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Emerytura Bez Podatku", ale zachęcamy także wszystkich, by włączyli się w akcję zbierania podpisów. Wzór formularza do ich zbierania można pobrać TUTAJ a wypełnione formularze można składać we wszystkich lokalnych biurach PSL albo dostarczyć osobiście lub przesłać do siedziby Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, ul. Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa, z dopiskiem "Inicjatywa Ustawodawcza".

(Zasady zbierania podpisów można sobie przypomnieć zaglądając TUTAJ)

Do strony zbiorczej
Aktualności

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)